fbpx
Close

Wenger: Euroopa superliiga tekkimine on vaid aja küsimus

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Suvel Arsenaliga hüvasti jättev Arsene Wenger näeb Euroopa superliiga teket kui vältimatut ja usub, et liigamängud nihutatakse nädalavahetuselt hoopis nädala keskele.

Pühapäeval Inglismaa klubijalgpallis Huddersfieldi vastu rasvase punkti panev prantslane ei usu, et riiklik liigajalgpall jääb klubide jaoks põhifookusse. “Mõne aasta pärast näeme Euroopa liigavutti nädalavahetustel. See on vältimatu, sest suured klubid saavad teleõiguste eest omavahel rohkem raha laiali jaotada.,” sõnas Wenger BBC-le.

“Suured klubid ütlevad, et kui väiksemad tiimid mängivad omavahel, siis keegi ei hakka seda vaatama. Inimesed tahavad näha kvaliteetset meelelahutust. Seetõttu jaotataksegi suured rahad suurtiimide vahel ning väiketiimid jäävad vajalikust rahasüstist ilma. Tekib suurem ebavõrdsus,” lisas prantslane.

“Kohalikku liigat hakatakse mängima teisipäeviti ja kolmapäeviti. Arvan, et see on järgmine samm, mida klubijalgpallis võime näha. See surve tuleb väljaspoolt Premier League’i konkureerivate liigade poolt, et Inglismaa liigasarjaga üldse rinda pista. Keskendudes näiteks Meistrite liiga vaatajanumbritele, võib näha, et need pole nii võimsad võrreldes liiga vaatajaskonnaga. Aga kui iga nädal mängiksid suurklubid omavahel, siis vaatajaskond suureneks, mis tähendaks ka rohkem raha,” kinnitas 68-aastane loots.

scroll to top