fbpx
Close

Arsenal on ühe jalaga Euroopa liiga veerandfinaalis. Mis saaks valesti minna?

Avatar

Henrikh Mkhitarjan (paremal). Foto: Action Images/Reuters/Scanpix

Läinud nädalal üllatas Arsenal iseennast, AC Milani, Gennaro Gattusot ja jalgpallimaailma. Euroopa liiga kaheksandikfinaali avakohtumises võeti AC Milani vastu võõral väljakul 2:0 võit. Ei tundu ju midagi erilist, ega? Arsenal on ikkagi tugevam ja võimsam, võrreldes kunagise Itaalia gigandiga, eks?

Nii oleks loogiline, aga reaalsus on teine. Arsenali hooaeg on nagu ikka, siis kevadeti üpris nigel ja konarlik, AC Milan on leidnud Gattuso all uue hingamise. Sellist juttu rääkisin ka enne eelmist kohtumist, sõnades, et Milan on favoriit. Aga näed, eksisin. Arsenal reaalselt tuli, tegi ja võitis.

Miks võib täna tulla vastupidine mäng, kus Milan tuleb, teeb ja läheb edasi, jättes Arsene Wengeri nõutuks ja Arsenali fännid hakkaksid mängujärgselt ArsenalTV-s seletama ning #WengerOut hüüdma? Östersundi vastu oli täpselt selline stsenaarium. Võõrsil võeti kindel võit, kodus jäädi kiirelt 0:2 kaotusseisu ja väikeklubi tundis õhkõrna võimalust üllatada Londoni, võimsa ajalooga klubi. Aga ei – Sead Kolasinaci värav mattis need lootused ja Arsenal läks ikkagi edasi.

Milan pole mingi Östersund, kellega niimoodi mängida saab. Manchester City vastu suudeti end kaks korda järjest täis lasta, näidates tujutust ja nõrka vaimsust, kui kaotusseisu jäädi. Sama võib juhtuda ka täna – pole imestada, kui Milan läheb juhtima, Arsenal alguses küll püüab, ent ei suuda tagasi lüüa ja siis läheb Wengeri paadike kreeni.

22:05 algab see kohtumine, Eesti kanalid mängu üle ei kanna. Ehk siis te teate küll, kuskohast mängu vaadata 😉

scroll to top