fbpx
Close

41 päeva Chelsea pukis viibinud Sarri: olen puhanud vaid mõned tunnid, ma ei tulnud siia aega raiskama

Avatar

Maurizio Sarri. Foto: Imago/Scanpix

59-aastane itaallane Maurizio Sarri ei liitunud Chelseaga selleks, et end mugavalt tunda. Ülitegus peatreener on hommikust õhtuni töötanud ning kinnitas, et tuli Londonisse tööd tegema, mitte aega raiskama. Ja töö viljad on end ära tasumas, kui Community Shieldi finaalis alistuti küll Manchester Cityle, siis liigas on kahe mänguga võetud maksimumi ning võidud Huddersfieldi ja Arsenali üle on tiimi elama pannud.

“Olen neljakümnest päevast viibinud Londonis vaid ühe, “ütles Sarri Telegraphile, vihjates oma tihedale graafikule. “Me pidime hooaega ette valmistama enamike mängijateta, see oli keeruline aeg. Aga ma ei suuda end välja lülitada, ma pidevalt mõtlen enda järgmisest mängust, enda tiimist. See on minu viis töötamiseks,” rääkis kunagi pangas töötanud itaallane.

Paremad meetodid kui teistel

Värsket hingamist klubisse toonud ründava jalgpalli austaja leidis, et tema meetodite õppimine võtab aega mitmeid kuid, sest inimloomus seab omad piirid. “Ei ole lihtne muuta oma harjumusi ja arusaamasid lühikese aja jooksul. Kui mängija on harjunud kaitsma nii, et hoiab pilku peal mängijal ning nüüd ma palun tal keskenduda hoopis pallile, siis see võtab aega. Arvan, et 18-aastane õpib mu meetodeid kiiremini kui kümme aastat tipptasemel mänginud 28-aastane, kes kokku puutunud teistsuguse lähenemisega ja neid ei ole eriti lihtne ümber õpetada. Selle jaoks tuleb arusaam jalgpallist pea peale keerata,” rääkis endine Napoli peatreener oma muredest.

Aga miks on tema meetod teiste treenerite omadest parem? Sarri andis väga selge vastuse: “Ma arvan, et see on parem. Arvan, et kui hakkad niimoodi mõtlema, siis on kõik palju lihtsam. Selle omandamine sõltub mängija tahtest niimoodi mõelda. Arvan, et ainult palli vaadates saab kaitseliin püsida väga kõrgel, aga mängijale keskendudes kaitsed vastase liikumisi.”

4-3-3 taktikaga palju südameid võitnud Napoli sai õige hingamise sisse just Sarri käe all. Ei praegune Newcastle’i peatreener, endine Napoli loots Rafa Benitez suutnud pakkuda maailmale atraktiivset vutti ning Watfordi endine peatreener Walter Mazzarri jäi selle ülesandega samuti jänni. “Minu jaoks on tähtis, et ma vaatan meeldivat mängu. Tahan jalgpalli nautida, et mul oleks seda vaadates lõbus ning usun, et kui mulle meeldib, siis äkki meeldib jalgpall me fännidele ka. Arvan, et kui tiim naudib mängimist, siis neil tekib rohkem võimalusi matši võitmiseks,” rääkis sigaretti armastav itaallane oma arusaamast jalgpalli osas.

 

 

scroll to top