fbpx
Close

10 AASTAT TAGASI: rannapall, mis sai Liverpooli kaotuse põhjustamisel kurikuulsaks ning võttis kohtunikult kõrgliigalitsentsi

Avatar

Rafael Benitez. Foto: AP/Scanpix

Kui Mart Poom teadnuks, et tema koduklubi Sunderlandi kodustaadionil juhtub  2008/2009. aasta hooajal seik, mis aitab neil võita Liverpooli, teeb kohtuniku naerualuseks ja jätab vilemehe kõrgliigalitsentsist ilma, sättinuks ta end kindlasti sel hetkel sündmuspaika.

17. oktoobril sai Sunderland Darren Benti tabamusest 1:0 võidu Rafael Benitezi juhendatud Liverpooli üle. Paljud on selle poleemikat tekitanud matši juba ära unustanud, kuid mitte kiiper Pepe Reina, kes toona pidi palli võrgust välja noppima. Vähem kui aastake tagasi jagas ta Twitteris postitust, mis meenutas mälestusväärset seika.

Humoorikas postitus ning veidi irooniline, ent sellest hoolimata on hispaanlasel see kummaline õhtu meeles ja kripeldab. Kohtunik Mike Jones käitus toona valesti, lugedes tabamuse määrustepäraseks. FIFA reeglite järgi peab vilemees mängu peatama, edasi lükkama või tühistama juhul, kui kohtumist mõjutatakse mänguväliselt. Tribüünilt väljakule kihutatud pall kuulub sinna alla. Kohtunik sai mängujärgselt meeletult kriitikat ning järgmises voorus teda kõrgliigas enam vilistamas ei nähtud.

Toona 16-aastasena “rannapallipoisi” tiitli saanud Callum Campbell tunnistas, et Liverpooli fännina on selline tegu ta suurim õudusunenägu. “Kui läksin mängujärgselt koju, läksin aeda ja oksendasin. Olin füüsiliselt haigestunud ning järgmisel päeval hakkasid internetis levima igasugused ähvardused,” meenutas ta toona väljaandele Mirror.

Poiss tõdes, et lõi palli küll platsi suunas, ent oli kindel, et pall korjatakse turvameeste poolt ära ja miskit ei juhtu. “Ma olen seda korduvalt vaadanud ja ei mõista, kuidas see kõik küll juhtuda sai. Kuid mu ema ütleb, et see polnud minu süü. Kohtunik pidanuks värava määrustevastaseks lugema. Loodan, et tõelised fännid mõistavad mind ja andestavad mulle,” ütles Callum.

Toona läks asi aga inetuks – internetis levinud ähvardustes lubati ta kodust lahkudes ära tappa, kirst valmis panna ning üks lubas mitte ainult pussitada, vaid hakklihamasinast läbi lasta ning karriroaks teha. “Kui aga nägin, et nad olid Ameerikast või Austraaliast, siis tundsin kergendust – nad on n-ö fännid, kes kunagi ei tule Liverpooli. Seejärel hakkasin ähvardusi ignoreerima,” selgitas rannapallimees.

scroll to top