fbpx
Close

Yaya Toure Guardiolast: ta on manipulaator ja üritas mulle kätte maksta

Avatar

Pep Guardiola. Foto: AFP/Scanpix

Manchester Citys kaheksa hooaega veetnud ning ühel hetkel Premier League’i parim pallur olnud poolkaitsja Yaya Toure otsustas heita valgust klubi peatreenerile Pep Guardiolale. Toure süüdistab katalaani kättemaksus ning nendib, et Real Madridiga kolm järjestikust Meistrite liigat võitnud Zinedine Zidane on “geenius” Guardiolast parem treener.

35-aastane Toure puutus Guardiolaga esmakordselt kokku Barcelonas, mistõttu mõistab kõrgelt hinnatud poolkaitsja vutigeeniuseks titulleeritud peatreeneri tagamaid. “Ma tahan olla see, kes lõhub Pepi ümbritsevat müüti. Ta ei loonud seda innovaatilist mängustiili. Ta lihtsalt omas teadmisi, kuidas Johan Cruyffi stiili tänapäeva jalgpalli tuua. Siis ta üritas samamoodi teha nii Bayern Münchenis ja Manchester Citys. Ta ei saaks sellega näiteks Crystal Palace’is või Watfordis hakkama,” ütles Toure France Footballile.

“Minu jaoks on Zinedine Zidane võimsam treener kui Pep, sest ta austab kõiki oma tiimi liikmeid ja tal polnud põhjatut rahakotti. Pep tahab, et teda peetakse geeniuseks, ta lausa armastab seda. Kui ma näen teda mängu ajal kukalt kratsimas, üritades näida mõtlikuna, siis see ajab mind naerma. See on huumor,” ei hoidnud elevandiluuranniklane end tagasi.

“Pep on domineeriv ja ta tahab enda alla mängijaid, kes kuuletuvad ja on tallaalused. Mulle säärane läbisaamine ei meeldi. Ma austan oma treenerit, aga ma pole tema mingisugune ese. Pepiga ei saa kuidagi muudmoodi, ta on uskumatult jäiga iseloomuga ning väga kangekaelne inimene. Paljud tema käe all mänginud pallurid on mulle tunnistanud, et lõpuks nad vihkasid Guardiolat. Ta manipuleerib ja üritab sulle pähe ronida,” lisas Toure.

Eelmisel hooajal sai Yaya kirja vaid 228 liigaminutit, millest viimane liigamäng Brightoni vastu kuulus ta ainus kord hooaja jooksul algkoosseisu. Guardiola jättis ta ka Carabao karika finaalist eemale, kuigi poolkaitsja oli neljas mängus eelnevalt kaasa teinud. “Ma usun, et ta tahtis lihtsalt kätte maksta. Ma ei tea, miks, kuid ta nägi minus rivaali ja oli kade. Me vaatasime üksteise poole alati kuidagi veidralt. Ta kunagi ei tulnud minuga rääkima, vaid selle asemel piidles eemalt,” kirjeldas maikuus klubist hundipassi saanud mees.

scroll to top