fbpx
Close

Üleminekusahinad: Argentina tahab Guardiolat, Arsenal argentiinlasest ääreründajat

Avatar

Pep Guardiola. Foto: AFP/Scanpix

Argentina jalgpalliliit on sel nädalal tegemas lõplikku otsust koondise peatreeneri Jorge Sampaoli suhtes. Kuigi miskit pole veel kinnitatud, on tšiililase lahkumine väga kindel ning väljaande AS andmetel otsitakse juba sobivat asendajat, kellest üks kandidaatidest on Manchester Cityga Premier League’i meistriks tulnud Pep Guardiola.

Katalaanist peatreener on alustamas oma kolmandat hooaega Inglismaal ning tal on kehtiv leping 2021. aastani. Sellest hoolimata uurib Argentina erinevaid võimalusi Guardiola meelitamiseks ning TN Deportivo andmetel ollakse hispaanlasele nõus pakkuma 12 miljoni dollarilist aastapalka ning lepingut 2022. aasta MM-i lõpuni. Pool lepingust tasuks jalgpalliliit ning teise osa koondisemängude teleõigusi omav Tournaments.

Guardiolal oleks töö vastu suur huvi, sest tema läbisaamine Lionel Messiga on siiani suurepärane ning just Pepi käe all tõusis Messi maailma parimate sekka. Ka Diego Maradona on kunagi välja öelnud, et näeks Guardiolat oma rahvuskoondist juhendamas.

Kuigi Argentina oli MM-il kahvatu, siis ääreründaja Cristian Pavon näitas end heast küljest ning mängis suure innukusega, püüdes Arsenali uue peatreeneri Unai Emery pilku, kes näeb Pavoni kui talvel Manchester Unitedisse lahkunud Alexis Sanchezi asendajat. 22-aastane Pavon pallib Boca Juniorsis ning klubi on nõus loobuma oma mängijast 30 miljoni euro eest, vahendab AS-i Argentina filiaal.

scroll to top