fbpx
Close

Eesti ei mängi MM-il ja Island kukkus välja? Pole hullu, toeta Horvaatiat!

Avatar

Foto: SIPA/Scanpix

Eestlastele meeldib kaasa elada lähinaabritele ja sümpaatsetele üllatajatest väikeriikidele. 2016. aasta Islandi muinasjutt EM-il pani meie südamed kiiremini põksuma ja pöidlaid pihus hoidma, sest südikas väikeriik puksis välja Inglismaa ning jõudis uskumatul kombel veerandfinaali. Kahjuks on Islandi teekond sel MM-il lõppenud, ent pole hullu, sest üks tiim on veel, keda fännata!

Selleks on sümpaatne ja veerandfinaalis Venemaaga kohtuv Horvaatia. Grupifaasis alistati Argentina ja Lionel Messi 3:0, võideti ka Nigeeriat ning kahjuks olid just nemad Islandi lootuste kustutajateks. Kaheksandikfinaalis ei mängitud küll nii veenvat vutti kui alagrupis, ent sellest hoolimata säilitati penaltiseerias Taani vastu külm närv ning nüüd kohtutakse veerandfinaalis üllatusturniiri tegeva Venemaaga.

Miks Horvaatia? Kui mõelda eelmise aasta märtsikuus toimunud kohtumisele, kus kohtusid Eesti ja Horvaatia ning eestlased suutsid tugevaid ruudusärke üllatada veenva 3:0 skooriga ja nüüd on nad MM-il kaheksa parima hulgas, saab väita, et Eesti kuulub maailma tippsatside hulka! Asi läheb eriti hulluks aga siis, kui horvaadid võidaksid MM-i, siis alaku pidu Vabaduse väljakul ning kõikjal üle riigi, sest fakt on see, et Eesti koondis on teinud maailmameistritele tuule alla ning kuulub parimate sekka!

Vaata Horvaatia toetajatele mõeldud veebilehe http://estonians4croatia.ee/ , kus kutsutakse inimesi üles just neile pöialt hoidma! Õige mõned on juba mõttega liitunud – hüppa ka pardale, sest horvaadid kohtuvad veerandfinaalis Venemaaga juba laupäeval!

scroll to top