fbpx
Close

SUURE MÄNGU EEL: kas Chelsea legend või eliittreenerite vaimne isa?

Avatar

Frank Lampard. Foto: AFP/Scanpix

Esiliigas käivad lahingud Premier League’i koha peale ning üks finalist on juba selgunud, kui Aston Villa alistas kahe mängu kokkuvõttes läinud hooajal veel kõrgliigas mänginud West Bromwichi. Teises poolfinaalis ristavad mõõgad Leeds ja Derby, keda juhendavad kaks väga mõjuvõimsat isiksust.

Frank Lampard kuulus mängijana Premier League’i eliiti, olles Chelsea poolkaitseliinis asendamatu. Inglane võitis sinisärkide leeris kõik ja on klubi läbi aegade suurim väravakütt. Tema IQ on väidetavalt üle 150. Keskmise inimese IQ on 100.

Tema vastane on argentiinlane, kes on teada-tuntud oma detailsuse, treeningmeetoodika ja ülienergilise jalgpalli poolest. Samuti on tema vutt mõjutanud Pep Guardiola, Diego Simeone, Mauricio Pochettino jpt stiili. Marcelo Bielsa oli Leedsiga esikahe piirimail, kuid nagu tema tiimidel kombeks, siis hooaja lõpp vajus ära ning otsepääsu kõrgliigasse siiski ei saadud. Poolfinaali avamängu Derby vastu suutis Leeds võita ja läheb korduskohtumisele vastu soosikuna.

El Loco hüüdnime kandev Bielsa oleks suurepäraseks täienduseks Premier League’i treneeriarmaadale, lisades vürtsi ja huvitavaid käike igale mänguvoorule. Muidugi pole kunagi välistatud totaalne lagunemine, mis päädib Bielsa vihastamise, kaosega ning vallandamisega.

Kuigi avamäng lõppes Leedsi jaoks magusa 1:0 võõrsilvõiduga, on nad viimase kaheksa kodumängu jooksul pidanud kaotusekibedust tundma lausa neljas kohtumises. Optibet peab kodutiimi aga selgeks soosikuks ja nende võidu korral saad raha 1,67-kordselt tagasi. Kui Lampard aga oma IQ-ga imesid teeb ja võidab, siis raha 4,59-kordselt tagasi.

scroll to top