Peamise konkurendi alistanud Real jäi alagrupis ellu; Liverpool lõi viis, Bayern kuus väravat

Mohamed Salah (keskel). Foto: AP/Scanpix

Meistrite liiga teisipäeval toimunud mängudes teenisid suure võidu Liverpool, Müncheni Bayern ja Mönchengladbachi Borussia. Madridi Atletico libastus, linnarivaal Real sai aga läbi raskuste jagu Milano Interist.

Mullu Meistrite liigas suurepärast minekut näidanud Atalanta lagunes nüüd koduplatsil Liverpooli vastu täiesti koost. Poolajaks oli Diogo Jota viinud külalised 2:0 ette ning teise poolaja alguses suurendasid Mohamed Salah ja Sadio Mane eduseisu neljaväravaliseks. 54. minutil sai Jota ka kübaratriki oma nimele ning vormistas Liverpoolile suure võidu. Inglismaa klubidest oli võistlustules veel Manchester City ning Ferran Torrese, Gabriel Jesusi ja Joao Cancelo tabamustest teeniti kindel võit.

Saksamaa klubid näitasid veelgi kõvemat väravalöömise oskust. Mönchengladbachi Borussia purustas võõrsil koguni 6:0 Donetski Šahtari. Poolajaks oli seis juba 4:0 ning kolm väravat kanti prantslasest ründemehe Alassane Plea’ nimele. Müncheni Bayern jäi aga võõrsil neljandal minutil Salzburgi Red Bulliga mängus Mergim Berisha tabamusest kaotusseisu, aga poolaeg võideti Robert Lewandowski ning Rasmus Kristenseni omavärava toel 2:1. Jaapani keskväljamees Masaya Okugawa viigistas 66. minutil Salzburgi jaoks seisu, kuid Bayern vastas neljaga – väravate autoriteks Jerome Boateng, Leroy Sane, Robert Lewandowski ja Lucas Hernandez.

Põnevusmatš leidis aset Madridi Reali ja Milano Interi vahel. Alagrupis, kuhu kuuluvad veel Šahtar ja Mönchengladbach, oli mõlemal üpris kehv seis – Realil üks viik ja kaotus, Interil kaks viiki. Võidukohustus oli aga pigem Reali poolel ning esimese 33 minutiga võeti veidi pingeid maha, kui värava lõi Karim Benzema ja Sergio Ramos. Lautaro Martinez siiski vähendas poolajaks vahet ja 68. minutil seadis viigiseisu jalule Ivan Perišic. Lõppsõna jäi ikkagi Realile, kui värava eest leiti üles 19-aastane brasiillasest ründaja Rodrygo, kes palli kindlalt ristnurka vajutas ning omadele 3:2 võidu tõi.

Madridi Atleticol ei õnnestunud võõrsil üle mängida Moskva Lokomotivi, kust kahtlemata loodeti kolme võidupunkti. 18. minutil toimetas uruguaylasest keskkaitsja Jose Maria Gimenez küll palli postide vahele, aga võõrustajad teenisid 25. minutil penalti. Selle realiseeris edukalt ära endine Tallinna Levadia mängumees Anton Mirantšuk, mis jäi ka kohtumise viimaseks tabamuseks.

Moskva Lokomotiv – Madridi Atletico 1:1

Donetski Šahtar – Mönchengladbachi Borussia 0:6

Atalanta – Liverpool 0:5

Porto – Marseille’ Olympique 3:0

Manchester City – Piraeuse Olympiakos 3:0

Herningi Midtylländ – Amsterdami Ajax 1:2

Madridi Real – Milano Inter 3:2

Salzburgi Red Bull – Müncheni Bayern 2:6