fbpx
Close

Ootamatu otsus: Zidane lahkub Real Madridi peatreeneritoolilt

Avatar

Zinedine Zidane. Foto: AFP/Scanpix

Real Madridi kolme järjestikuse Meistrite liiga võiduni ja ühe liigatiitlini viinud Zinedine Zidane on otsustanud lahkuda klubi peatreeneritoolilt, vahendab Marca. 2016. aasta jaanuaris Rafael Beniteze vallandamise järel peatreeneriks saanud prantslane on end kahe ja poole aastaga tõstnud läbi aegade parimate treenerite sekka.

878 päevaga võitis ta 69,8 % mängudest, ühe La liga, ühe Hispaania superkarika, ühe Euroopa superkarika, kaks Maailma klubide karikat ning muidugi kolm järjestikust Meistrite liigat. Samuti on ta valitud mitmete väljaannete poolt aasta parimaks treeneriks.

“Olen teinud otsuse astuda tagasi Real Madridi peatreeneritoolilt. See klubi vajab võitude jätkamiseks uut suhtumist, uut metoodikat, uusi ideid. Seetõttu tegin sellise otsuse,” ütles Zidane pressikonverentsil. “Armastan seda klubi ja presidenti väga.”

“Zinedine tuli ja teatas mulle eile oma otsusest. Ma räägiks ta ümber, aga ma tean, et see on välistatud,” ütles president Florentino Perez. “Pärast Meistrite liiga võitmist on tegemist ootamatu otsusega, kuid saame ta valikut vaid austada. Tahan teda pühendumise eest tänada ja kõige muu eest, mida ta on suutnud Realis korda saata. See pole hüvastijätt, vaid “näeme varsti” lahkuminek,” vihjas Perez prantslase täielikule lahkumisele.

Kui spekuleeriti, et Zidane tahab klubis edasi tegeleda, ent mitte treenerirollis, siis soovib kolmekordne Meistrite liiga võitja ikkagi Realiga hetkel pausi teha. Samuti pole klubi veel suutnud välja mõelda, kellest peaks saama järgmine peatreener. Valikus on klubi endine mängija, praegune noortetiimi peatreener Guti, välistatud pole ja Arsene Wengeri või Antonio Conte valimine.

Zidane kinnitas, et ei lähe muu klubi treeneriks.

Uudis on täiendamisel.

scroll to top