fbpx
Close

Mourinho torkas oma endist koduklubi: Chelseat pole keeruline juhendada, sest paljud on seal tiitleid võitnud

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas leiab neljapäeval aset üks kohtumine, milles on vastamisi Londoni tippklubid Tottenham Hotspur ja Chelsea. Mõlemal meeskonnal on viimasel ajal mitmeid tagasilööke olnud ja Chelsea puhul päädinud see ka peatreeneri vahetusega. Tottenhami loots Jose Mourinho, kes oma treenerikarjääri jooksul kahel perioodil Chelsea’sse jõudnud, usub, et vastaste uus ja endine Pariisi Saint-Germaini peatreener Thomas Tuchel peaks olema suuteline klubide tiitleid tooma, sest see polevat kuigi keeruline ülesanne.

Mourinho saabus esimest korda Chelsea juurde 2004. aastal Portost. Sinistega võitis portugallane kolm Inglismaa meistritiitlit, millest viimase hooajal 2014/15. Veel 2015. aasta sees ei tulnud seal aga kuidagi tulemusi ning Moruinhoga lõpetati leping. Nüüd tõi ta aga näiteks, et tema pole sugugi ainus, kes seal tiitleid võitnud.

“Ma ei arva, et Chelseat on keeruline juhendada, sest ma olin seal kolmel korral võitja, Carlo Ancelotti oli võitja, Antonio Conte oli võitja. Kes veel? See ei saa olla väga, väga keeruline, sest me võidame seal tiitleid. Usun, et Chelseal on alati suurepärased mängijad, suurepärased meeskonnad ja head treenerid. Nad on õnnelikud, et töötavad selliste klubide ja mängijatega, kes annavad sulle väga head võimalused tiitlite võitmiseks,” rääkis Mourinho.

“Treenerile on kõige suuremaks katsumuseks töötada parimates liigades. Hetkel on meie liiga kõige konkurentsitihedam. Tuchel tuli liigast (Prantsusmaa kõrgliigast Ligue 1’ist – toim.), mida ei saa võrrelda Premier League’iga. Aga ta on harjunud töötama kõrge kaliibriga mängijatega ning harjunud riietusruumidega täis tähtsatest mängijatest. Ta sobib hästi klubisse nagu Chelsea.”

scroll to top