fbpx
Close

MM-il löödud omavärava pärast surnuks tulistatud kolumblase vend: olen koondislaste pärast mures

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Kolumbia koondislane Andres Escobar kaotas oma elu, sest skooris 1994. aasta MM-il omavärava. 24 aastat hiljem on tapetu vend Sachi siiani mures ja kardab, et ajalugu võib korduda.

Inglismaaga kohtuv Kolumbia liigub võidu korral edasi veerandfinaali, kus kohtutakse Rootsiga. Tavapärasemast lihtsam vastane võiks tähendada Ladina-Ameerika riigile suurepärast võimalust jõuda ka MM-i poolfinaali. Kuid siiski tuleb esiteks alistada Inglismaa. Sachi Escobar tunneb muret, sest avakohtumises Jaapani vastu punase kaardi teeninud Carlos Sanchez sai Twitteris mitmeid tapmisähvardusi, näiteks “kui Andres Escobar tapeti omavärava pärast, siis Carlos Sanchez tuleks mõrvata.”

Sachi tunneb, et Sanchez ja ta pere on selliste ähvarduste vastu võimetu ning näib, et tema kaasmaalased pole Escobari hukust mitte midagi õppinud. “Inimesena, kes on kaotanud oma venna, tean, mida nad tunnevad ning ma ei soovi kellelegi seda kogemust. Carlos tunneb end samal ajal nii kurvana, sest eksis ning ähvarduste tõttu valitseb nende peres hirm,” vahendas Escobari sõnu Naija.ng.

“Soovin edastada sõnumi neile, kes arvavad, et asju saab lahendada relvade ja vägivallaga ning et nad võivad kellegi eluküünla kustutada, sest eksiti. Tean, kui palju iga Kolumbia koondislane tähendab nende perele ning tahan, et neid nähtaks eelkõige inimestena, isadena ja poegadena. Jalgpall peaks olema vahend rahuni ja päeva lõpuks on tegemist kõigest mänguga,” lisas Sachi.

scroll to top