James Milneri vutikarjäär on olnud meeldejääv – mitmekülgne poolkaitsja on mänginud igasugustel positsioonidel, mänginud nii Aston Villas, võitnud Manchester Cityga Premier League’i, esindanud Inglismaa koondist ja oma 30ndaid veedab ta Liverpooli ridades. Punane särk on muutunud ta seljas nii harjumuspäraseks, et oleks veider näha teda muud vormi kandmas. Irooniline, sest just punane värv oli see, mida väike James kanda ei tohtinud.
Jalgpall on Inglismaal püha ning kultus, omaette subkultuur ning maailm. Ja inglased söandavad sinna kaelani sisse ronida, tehes radikaalseid muudatusi ja reegleid tavaelus. Nii läks ka noore Milneriga, kes ei tohtinud kodus kanda ühtki punast riideeset. Nimelt on Milneri isa tulihingeline Leeds Unitedi fänn, mis omakorda on vihases vastasseisus ei kellegi muu kui Manchester Unitediga. Leedsis sündinud, üles kasvanud ja kaheksa aastat just Leeds Unitedis pallinud poolkaitsja teab, mida tähendab see pikkade traditsioonidega vastasseis.
Me kõik teame, mis värvi on United ja just nende punane värv on sööbinud vutisõprade mällu: ei Arsenal, ei Liverpool või Müncheni Bayern, sest kui räägitakse punastest, siis ikka Unitedist – Punased Kuradid, Punane Armee jm hüüdnimed käivad klubiga kaasas juba aastaid, kui mitte kümneid.
Punase värvi keeld jäi Milneriga kogu lapsepõlve ning kauemgi. “Mul polnud punaseid särke ega muid punaseid riideid ning ilmselt kandsin esimest korda punast riietust siis, kui esindasin Inglismaa koondist,” rääkis poolkaitsja FourFourTwo-le. Lõpuks hakkas Milner kandma punasärki juba regulaarsemalt, kui 2015. aastal liitus Liverpooliga. “Mu isa naljatles ning tõdes, et esmakordselt on tal hea meel näha mind punasärki kandmas.”