fbpx
Close

Argentinaga maailmameistriks tulnud ründaja: Maradona võitis, Messi mitte ja see ongi reaalsus

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

1978. aastal Argentinaga maailmameistriks tulnud Mario Kempes on tüdinenud võrdlustest Diego Maradona ja Lionel Messi vahel. Ründaja võttis teema selgelt kokku ja kritiseeris ka oma rahvuskoondist.

Kempes rõhutas, et Maradona ja Messi pallisid täiesti erinevatel aegadel ning jalgpall on 30 aastaga muutunud täiesti teistsuguseks mänguks. “See on rumal võrdlus. Messi on hea, ent ta pole MM-i võitnud. Võrrelda mängijaid erinevatest põlvkondadest on võimatu ülesanne. Mina võitsin MM-i 1978. aastal, Maradona 1986. aastal. Messi pole veel midagi võitnud ning see ongi reaalsus,” oli Kempes La Gazzetta dello Sportile antud intervjuus konkreetne.

Ta teab, mis on koondise probleemiks. “Argentinal on vaid plaan A, ent puudub plaan B ja plaan C. Plaan A on palli andmine Messile, silmade sulgemine ja parima lootmine. Aga kui Messi ei mängi hästi, siis ongi ideed otsas. Näen tiimis kvaliteeti, ent tiimina nad ei toimi. Näen palju Messi sõpru, kuid mitte tiimikaaslasi. Selles ongi erinevus,” rääkis ta kaasmaalaste probleemidest.

Kuid ta ei süüdista peatreenerit Jorge Sampaolit. “Argentina on viimastel aastatel muutnud mitmeid kordi oma peatreenerit, ent tulemused on ikkagi pettumustvalmistavad. Nad peavad oma tiimi dünaamilisust muutma. Näen, et see punt pallureid ei tööta tiimina ja selles ongi asi.”

 

scroll to top