fbpx
Close

AC Milan on august välja roninud. Naerualusest treenerist on saanud arvestatav tegelane. Millest selline muutus?

Avatar

Foto: LaPresse/Scanpix

AC Milan alustas hooaega Vincenzo Montella käe all ning suvel tehti väga mahukas üleminekuaken. Kui mõned optimistlikumad fännid arvasid, et Milan on tagasi ning sel hooajal võideldakse liigas lausa tiitli peale, siis reaalsus oli miskit muud.

Novembrikuu lõpus sai Montella tala, kuna ei suutnud leida sobivat formatsiooni ning mängijad ei klappinud omavahel, justkui mängitatuks neid väljaspool sobivat rolli (Jose Mourinho saadab tervisi). Gennaro Gattuso, kes pole oma treenerikarjääri jooksul miskit kasulikku korda saatnud, ent mängijana teenis Milani fännide austuse ja armastuse, võttis siis esindustiimi üle.

Milani ja Gattuso üle naerdi ning oldi kindlad, et siit elulooma enam ei tule. Aga sellel kalendriaastal pole klubi veel kaotanudki ning eile võeti Roma vastu võõrsil ülimagus 2:0 võit.

Viimase kümne vooruga on linnarivaalilt Interilt tagasi võetud üheksa punkti, Romalt kaheksa. Pole paha. Meistrite liiga on seitsme ja Euroopa liiga play-offi kohast hoitakse kinni. Asi on lihtne – Gattuso tõi klubisse uue hingamise, tahtmise ja pühendumise. Mehed mängivad ning retsi hooaega teeb 20-aastane klubi kasvandik Patrick Cutrone, kes löönud 32 mänguga 14 väravat ja skooris nii Lazio kui ka Roma vastu. Poiss ei värista ning teeb oma ära.

Milan sihib kindlasti Euroopa liiga tiitlit ning neil on täiesti reaalne võimalus ka Arsenali vastu, kes küll heast üleminekuaknast hoolimata ei näita erilist hoogu. Östersundsi vastu lasti kodus jalg sirgeks ning poolajaks oldi 0:2 taga. Siiski edeneti edasi. Liigas ollakse esinelikust veidi kaugel ning järjekordne Meistrite liigast ilmajäämine tähendaks klubile kõva finantspauku. Kas tõesti siis läheb ka #WengerOut töösse? Eks näha ole.

scroll to top