fbpx
Close

4 põhjust, miks mängida Fantasy Premier League’i

Avatar

Eden Hazard. Foto: Reuters/Scanpix

Fantasy Premier League’i mängib 17. novembri seisuga 3503 inimest: mis on selle mängu võlu ning miks tuleb igal aastal mängijaid aina juurde? Tõime välja 4 põhjust, miks tasub Fantasy mängimisega algust teha, miks see tuleb sulle kasuks ning mistõttu järgmist mänguvooru pikisilmi oodata.

See arendab su teadmisi Premier League’ist

Oletame, et oled mõne Manchesteri, Liverpooli või Londoni suurklubi poolehoidja. Kui muidu hoiad end kursis lemmiktiimi käekäiguga ja sellega asi piirdubki, siis Fantasy mängimine nõuab keskendumist tervele liigale. Nimelt ei saa ühte tiimi võtta rohkem kui kolme mängijat ühest klubist ehk olles näiteks Liverpooli fänn, siis võid ju ründekolmiku Salah-Firmino-Mane paika panna, aga keda valida kaitsesse ja poolkaitsesse? Siis tuleb vaadata, mis mehed mängivad teistes klubides ja end nende tegemistega kurssi viia. Lõppude lõpuks tahad teha õige otsuse ehk leida need, kes sulle igas voorus võimalikult palju punkte toovad!

Saad tõestada enda sõpradele, et just sina oled Premier League’i spetsialist

Võistlus ning konkurents on see, mis viib inimest edasi – edukad karjäärid on just tekkinud võimsa konkurentsi abil, sest see sunnib pingutama. Kui sõber väidab, et just tema oskab Inglismaa meistriliigas pea kõike ette näha, siis tõesta vastupidist! Fantasys alustavad kõik nullist, kõigil on samad tingimused ning pange tiim kokku ja võrrelge, kumb teenis ühe vooruga rohkem punkte. Siiski öeldakse, et tibusid loetakse kevadel ehk kumb suudab hooaja lõpuks sõbrast eespool lõpetada ning rohkem punkte tuua, on osavam, targam või õnnega koos.

Hakkad teisi mänge huviga vaatama

Kui Liverpool mängib pühapäeva õhtul ning laupäeval kohtuvad West Ham ning Burnley, siis kui suur on tõenäosus, et sa üldse vaevud seda mängu vaatama? Kas sulle läheb Marko Arnautovici või Johann Gudmundssoni mäng korda? Kui sa just nende klubide või pallurite suur fänn pole, siis ilmselt mitte. Aga viies end Premier League’iga kurssi ning otsides häid diile ehk mängijaid, kes ei maksa palju, ent suudavad punkte tuua, proovides tiimi ehitades ja muudatusi tehes targasti käituda, on just eelmainitud kohtumine kohustuslik vaatamine. Või vähemalt vaatad seisu reaalajas. Sest mõlemad on mängijad, kes oma hinna poolest toovad pea alati punkte ning kui su tiimis on Arnautovic või Gudmundsson, hakkad mängule (ja mängijatele) teistmoodi kaasa elama. Pärast imestad, et kuidas võis selliste klubide omavaheline vastasseis sulle nii palju emotsiooni pakkuda. Aga see ongi asja võlu!

Sul ei hakka kunagi igav, sest iga voor on üpris ettearvamatu

Mõtled, et mis seal ikka – viskan Harry Kane’i koos Sergio Agüeroga ründeliini, jätan Kane’i kapteniks, kuna ta läinud hooajal skooris meeletult ning hakkan iga voor kamaluga topeltpunkte koju tooma? Tundub loogiline, aga Kane’iga sama palju või rohkem on skoorinud Bournemouthi ründaja Callum Wilson, Arsenali talvine ost Pierre-Emerick Aubameyang ning Chelsea talisman Eden Hazard. Selle hooaja punktirekord kuulub hoopis Raheem Sterlingule, kes 11. mänguvoorus tõi võimsad 21 punkti, lüües kaks väravat ning andes kaks resultatiivset söötu. 12. vooru kangelane oli enda teise liigamängu teinud Juan Foyth – mees, kes debüüdil käkkis Wolvesile kaks penaltit ning tundus, et kaitsjal enam Spursi põhitiimi asja pole! Just nii, see mäng on ettearvamatu. Võidab see, kes oskab anomaaliaid ette näha ning mustreid lugeda.

Enne iga Premier League’i mänguvooru toome välja mõned pallurid, keda võiks enda tiimi tuua ning keda maha müüa. Kõik selleks, et sina teeniksid rohkem punkte ja tunneksid heast punktisajust rohkem rõõmu!

Iga vooru järel teeme ülevaate, kelle esitus tõi koha sümboolses algkoosseisus ning paneme su rõõmustama või kukalt kratsima – tunne, et “miks ma küll teda tiimi ei valinud, ta ju tõi meeletult punkte, aga eelistasin hoopis seda teist mängijat” ajendab järgmisel korral õigemat ja loogilisemat valikut tegema. Või paneb lihtsalt õlgu kehitama ning mõistma, et Premier League ongi väga ettearvamatu ja põnev liiga.

Liitu Fantasy Premier League eestikeelse Facebooki grupiga ning jaga mõtteid või uuri, kuidas teised oma tiimi ehitavad ning punkte koju toovad.

scroll to top