fbpx
Close

Venemaa fännamine jättis Ukraina tiimi väravavahi tööta

Avatar

Foto: Sportimage/Scanpix

Ukrainlasest väravavaht Mihhail Gotra jäi Instagrami postituse tõttu töötuks. Eelnevalt Sergei Zenjovi eksklubi Lvivi Karpatõ nimekirja kuulunud Gotra sai Venemaa koondise fännamise tõttu sule sappa.

18-aastane ukrainlane postitas pildi, kus ta kannab Venemaa koondise peatreeneri Stanislav Tšertšessovi toetuseks vuntse ja poseerib Vene lipu taustal, hüüdes “Braavo!”. “Olen spordile andnud oma elu ja fännan seda täielikult. Olen alati hoidnud poliitikast eemale ning ma isegi ei mõelnudki, et mu tegu võib tekitada poleemikat. Olen ja jään alati uhkeks ukrainlaseks. Olen ja jään lojaalseks Ukraina jalgpallile ja traditsioonidele,” ütles patuoinaks tembeldatud Gotra Instagrami postituses.

Karpaatide otsuse kiitis spordiminister heaks, kuid vutiliidu endine abipresident pidas vallandamist idiootsuseks. “Sport on väljaspool poliitikat, kuid kahjuks on tänapäeva Ukrainas kõik seotud poliitikaga. See vihkamine ei ole kellelegi hea. Sellise teo eest on mängija vallandamine lihtsalt idiootne,” vahendas tema sõnu Ukraina uudistesait Zaxid.net.

Venemaa meedia kasutas võimalust kohe ära ja lajatas Ukrainale. “Tänapäeval saab Ukrainas vallandada pallurit selle eest, et ta töötles enda pilti, lisas endale vuntsi, pani hashtagi #moustacheofhope ja lisas taustale Venemaa lipu. Ning jalgpallimängu tulemuse üle rõõmustamine võib viia sarnaste tagajärgedeni,” seisis Venemaa väljaande Tšempionaat lehel.

scroll to top