fbpx
Close

Mehhiko veterankapten on USA rahandusministeeriumi mustas nimekirjas

Avatar

Oma viiendatel maailmameistrivõistlustel Mehhiko kaptenina osalev Rafael Marquez on Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumi mustas nimekirjas. Teda kahtlustatakse rahapesus ning narkokartellidega koostöö tegemises.

Must nimekiri tähendab, et Marqueziga ei tohi koostööd teha või kontakti luua Ameerika kodanikud, ettevõtted ja pangad. Mehhiklane on nimekirja kuulunud juba augustikuust saadik, süüdistatuna ühe narkokartelli juhi Raul Flores Hernandezi abistamises, vahendab New York Times.

Mehhiko jalgpalliliit on sellest olukorrast olnud juba mõned kuud teadlik, kuid nad lubasid kaptenil ikkagi lüüa kaasa Venemaal toimuval finaalturniiril. “FIFA on olukorrast teadlik ja oleme pidevas kontaktis Mehhiko jalgpalliliiduga,” ütles FIFA esindaja.

“Võtame USA rahandusministeeriumi otsuseid väga tõsiselt ja oleme MM-il osalemise sättinud nii, et me ei läheks ameeriklaste sanktsioonidega vastuollu,” vahendas Mehhiko vutiliit. Probleem peitub aga mujal – nimelt ei tohi Marquez olla kuidagi seotud Ameerika ettevõtetega, nagu rahandusministeerium on nõudnud. See tähendab ka seda, et kaptenilt ei tohi võtta mängu eel või järgselt intervjuusid, kuna neli Ameerika suurettevõtet VISA, Coca-Cola, Budweiser ja McDonald’s on oma logod asetanud intervjuuala seintele.

Hetkel Mehhiko klubis Atlases palliv Marquez ei tohtinud kaasa lüüa ka turniirieelsetes kontrollmängudes, näiteks Ameerika pinnal toimunud kohtumine Walesi vastu jäi kaptenil sissesõidukeelu tõttu mängimata. Keskkaitsja ei tohtinud treeninglaagrites kanda sponsoritega treeningsärki ning Venemaal on mängija vorm ilma sponsoriteta. Samuti pidi hoolikalt valima, millise lennufirmaga lennata, sest endine Barcelona mängija ei tohtinud reisida ka Ameerika lennufirmadega.

scroll to top