fbpx
Close

Klopp ja Mourinho tiitlite tähtsuse osas ei nõustu; õhus on sõnasõda

Avatar

Foto: Imago/Scanpix

Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho võttis suure mängu eel üles teema, kas tiitlid määravad treeneri edukuse. Kuna Liverpooliga pole Jürgen Klopp veel finaalidesse jõudmisest hoolimata ühtki tiitlit võitnud, samas on portugallasel ette näidata kolm trofeed. 

“Oleneb, kuidas tiitlitesse suhtuda,” andis Mourinho algse vastuse küsimusele, kas tiitlid määravad treeneri edukuse. “Ma usun, et kui sul on potentsiaali neid võita ja ütled välja, et lähed tiitlit võitma ning ebaõnnestud, siis säärased loosungid pole eriti arukad,” tegi Unitedi peatreener kerge torke.

“Jürgen on välja öelnud, et nende eesmärgiks on Premier League’i võit,” lisas ta. Klopp ise andis Telegraphi kaudu vastulöögi: “Jah, see on meie eesmärk, aga kas me peame võitma? Inimesed võivad selle loosungi endal meeles hoida, kuid minu ülesandeks on võtta klubist maksimumi ja sellesse ma usungi. Kui inimesed väidavad, et läinud hooaja Meistrite liiga läks meil aia taha, sest finaalis kaotasime, siis ma ei saa nende väidet ümber lükata. Teekond sinna oli minu meelest briljantne ning nautisin seda täiel rinnal.”

Klubi teda ei survesta. “Surve tuleb mujalt, näiteks inimesed räägivad, et kui ma ei võida tiitleid, siis pean lahkuma. Kui leiad kellegi, kes teeb minust seda tööd paremini, siis peate ta võtma,” oli sakslane realistlik.

scroll to top