Alagrupp, kus kõik on võimalik

MM-i esimese vooru lõpetab ettearvamatu alagrupp H, kus Poola, Senegal, Jaapan ja Kolumbia pretendeerivad kõik edasipääsule. Kui vaadata viimaste suurturniiride tulemusi, võiks pidada edasipääsejateks Senegali ja Kolumbiat, ent tervikpilt on õige laiem ning omad šansid on ka Poolal ja Jaapanil.

Poola võitis oma kvalifikatsiooni alagrupi, pääsedes otse MM-ile. Ründeliinis olev Robert Lewandowski mingisugust tutvustust ei vaja, Senegali ridades hirmutab kaitsjaid Ragnar Klavani tiimikaaslane Sadio Mane, Kolumbia vägesid juhatab üllatusvõieline James Rodriguez ning Jaapani põhimeheks Dortmundi ründemängija Shinji Kagawa.

Põnev grupp, kas pole? Pall pannakse mängu kell 15.00, kui Kolumbia ja Jaapan hakkavad Saranskis mõõtu võtma. Viimasel MM-il jõudis Kolumbia veerandfinaali ja kui viimati omavahel saadi MM-il kokku, võttis Kolumbia grupifaasis kindla 4:1 võidu. Ründes on Radamel Falcao ja alati väravat nooliv James Rodriguez tema seljataga. Optibet usub, et kui sahiseb, siis just nende poolt.

Teises kohtumises on favoriidiks Poola, kuid kas põhjendatult? Kvalifikatsioonis ei võtnud Senegal vastu ühtki kaotust, viimased viis sõpruskohtumist on lõppenud vaid ühe allajäämisega. Pärast turniirile kvalifitseerumist oli Poolal väike mõõn, kui kolme kohtumisega ei löödud ühtegi väravat ja kaotati kaks kohtumist, ent seejärel võeti end kokku ja viimased kolm on läinud kaotuseta ja skooritud on üheksal korral.

Senegalil tasub silma peal hoida Sadio Manel, kes näitas Liverpooli eest oma kiirust, täpsust ja oskust, skoorides nii Meistrite liiga veerand- kui ka poolfinaalis. Keskkaitses turvab senegallasi jõuline Napoli keskkaitsja Kalidou Koulibaly.

Optibet pakub Poola võidukoefitsiendiks 2,3 ning Senegal näitab 3,5 koefitsiendina üpris ahvatlev. Selles alagrupis võib kõike juhtuda ja 2002. aastal veerandfinaali edenenud Senegal võib Poola ahastusse viia.