fbpx
Close

Lehmanni meelest on Inglismaa noormängijad ülemakstud ning rikutud

Avatar

Foto: dimitrisvetsikas1969/Pixabay

Meistrite liiga finaalis Arsenali väravasuul seisnud Jens Lehmann tegi valusa torke inglastest noormängijate suunas, võrreldes neid Dortmundis palliva noore inglase Jadon Sanchoga, kes on võõrsil läbi löömas: nimelt on Lehmann kindel, et Sancho on võimas erand ja enamik inglasi ei suudaks võõrsil üldsegi hakkama saada.

18-aastane äär on sel hooajal löönud Bundesligas laineid, saades 214 mänguminutiga kirja kuus väravasöötu ja ühe värava ning koondise peatreener Gareth Southgate kutsus ta koondisesse, tehes Sanchost esimese 2000-ndatel sündinud mängija, kes Kolme Lõvi esindustiimi kuulunud.

“Suurepärane, et noor inglane saab Bundesligas kogemust. Inglismaal näiteks ei taha peatreenerid anda noortele seda võimalust, kuid samas pole paljudel ka selleks sobivat iseloomu: nad on ülemakstud mitte millegi eest, kes tulevikus ei tõuse enda tiimi võtmemängijaks. Nad pole näljased,” kritiseeris Lehmann The Sunile.

“Asi on rahas. Kui 18 või 19-aastane saab suurt raha, kaob ta näljasus ning jääb vaid tema potentsiaal. Näljasuse kadumine on probleem ning seda on näha uue generatsiooni pealt: vaid üksikud on nõus võidu nimel surema või korra meeletult pingutama, et uut lepingut saada. Aga see peaks olema pidev – kui mängija keskenduks näljasusele, tuleb ka edu,” kinnitas sakslane.

scroll to top