fbpx
Close

Hullumeelne meelelahutus Inglismaal päädis geeniuse edasipääsemise ja hullu geeniuse langemisega

Avatar

Frank Lampard. Foto: AFP/Scanpix

Eile õhtul pakkusid Leeds ja Derby County esiliiga play-offi poolfinaali korduskohtumises võimsat, meelelahutuslikku lahingut, kus võitjana väljus võõrsiltiimi juhendanud Chelsea legend Frank Lampard. 85. minuti osav finišeerimine Jack Marriotti poolt viis nad finaali, mis toimub Wembleyl ja kus kohtutakse teise Chelsea legendi John Terry leivaisa Aston Villaga.

Derby tuli avavoorus saadud 0:1 kaotusest auga välja, võites kohtumise 4:2 ja lisaks kuuele väravale nähti kamaluga kollaseid kaarte, peakohtunik viibutas kaht punast kaarti ning mängutempo ja intensiivsus tegi silmad ette mitmele Premier League’i klubile.

Keskkaitsja küll nii suurt rolli oma klubis kui Lampard ei täida, olles peatreeneri Dean Smithi paremaks käeks. Sellest hoolimata näeme Wembleyl kahe Meistrite liiga võitja omavahelist vastasseisu.

Leedsi peatreener, hulluks geeniuseks peetav Marcelo Bielsa nentis, et tema tiim kaotas kontrolli ning just tema ei suutnud lahendust leida, võttes süü enda peale. “See on valus hetk ja olen pettunud. Me pidanuks avapoolajal lööma üks-kaks rohkem ning teisel poolajal murdsid nad meid kohe. Kaotasime kontrollima, olime 20 minutit peata ning ma ei suutnud leida lahendust,” sõnas argentiinlane BBC-le.

Võidujoovastuses olnud Lampard ütles, et juhendajana on palju raskem olla kui pallurina. “Surve on palju võimsam. Ma tahtsin seda võitu nii meeletult, et hakkad juba seepärast eraldi muretsema. Olen väga uhke. On naiivne öelda, et ma absoluutselt uskusin nende tagasitulekusse, ent ma olin nende võimekuses veendunud,” ütles aukartust äratava 150+ IQ-ga olev Chelsea rekordskoorija.

scroll to top