fbpx
Close

Boateng võttis aasta kokku: jalgpall on äri ja mängijad kõigest numbrid

Avatar

Kevin-Prince Boateng. Foto: SIPA/Scanpix

Endine Ghana koondise poolkaitsja ja tänavusest hooajast Fiorentinas palliv Kevin-Prince Boateng iseloomustas praegust jalgpallimaailma ja noormängijaid üpris süngetes toonides.

Karjääri jooksul nii AC Milanis, Barcelonas, Tottenham Hotspuris, Dortmundi Borussias, Schalkes ja veel mitmetes teistes väiksemates klubides mänginud Boatengi arvates on jalgpall muutnud liigselt raha keskseks ning spordiga on sellel vähe pistmist. Ühtlasi näeb ta, et noorematel mängijatel jääb ambitsioonidest puudu.

“Jalgpall on äri ja mängijad numbrid. Kui sa just ise alla ei anna, siis sind asendatakse. Nii lihtne see ongi. Lojaalsust pole, see on kurb. Oleks huvitav näha küsitlust, millised mängijad tahavad endiselt treenida ja kes naudib mängimist. See on töö professionaalidele. Pinge on tohutu ja see toob kaasa depressiooni. On aegu, kui mul on tore mängida ja aegu, kui mitte. Noored mängijad ei kasuta oma talenti ära ja ma tean, mida tähendab, kui see minema visata, isegi mitmeid kordi. Mõned sõidavad 19-aastaselt Mercedesega ringi ja on enda arust juba piisavalt talendikad, et ei pea midagi arenemiseks enam tegema. Lisatreeninguteta ei tule midagi. Nad mõtlevad Playstationiga mängimisest ja kasutavad Instagrami. Nad on viimased, kes treeningule ilmuvad ja esimesed, kes sealt lahkuvad. Arvan, et jalgpall on muutunud, just nagu ühiskond,” kurtis 32-aastane Boateng Diario AS-ile antud intervjuu vahendusel.

scroll to top