fbpx
Close

Kuidas Kloppi assistendist sai Premier League’i klubi fännide ebajumal

Avatar

David Wagner ja Jürgen Klopp. Foto: AFP/Scanpix

Täna, kolm aastat tagasi, määrati Huddersfieldile uus treener, nende viies eelneva nelja aasta jooksul. Treeneriks sai sakslane, kellest keegi eriti miskit kuulnudki polnud. Ainult teati, et ta töötas Dortmundi Borussias koos Jürgen Kloppiga. Nüüd on ta saatnud korda miskit imelist. Saage tuttavaks, David Wagner.

Sel hooajal pole Huddersfield Premier League’is veel võidurõõmu maitsnud, kuid sel pole suurt tähtsust, kuna eliitliigas mängimine on fännide jaoks kõige suurem kingitus. Ja selle taga on mees, keda guugeldati ja kelle Wikipedia artiklit lugesid tema enda mängijad, mõistmaks, kellega üldse on tegemist.

Üks kuuest allesjäänud mängijast, kes Wagneriga on koos seda imelist teekonda alustanud, on Jonathan Hogg. “Ma arvan, et enamik meist polnud temast midagi kuulnudki. Ja kui ta tuli, siis ausalt öeldes olime me üks pudru ja kapsad. Nüüd oleme me klubi, kes mängib teist järjestikust hooaega Premier League’is,” rääkis mängija enda treenerist.

Avahooajal hoidis Wagner tiimi esiliigas, suutest väljakukkumist vältida. Siis oli juba peatreeneri sihiks Premier League. Seda ei uskunud kihlveokontorid, kelle meelest oli väljakukkumine edutamisest reaalsem ega klubi esimees Dean Hoyle, kes esitas Wagnerile kolm küsimust.

“Kui saabusin, siis esimest küsis minult kolme asja: kas ma saaksin anda klubile identiteedi; kas ma suudaks panna nad Dortmundi-stiilis mängima ning kas ma suudaks seda tiimi hoida esiliigas?

Wagner suutis viia Huddersfieldi Inglismaa kõrgliigasse 45 aastase vaheaja järel, üllatades kõiki. Kuigi avavoorus saadi Crystal Palace’ilt kõva koslepi, siis järgmises voorus oldi kaotusest kosunud ja võit Newcastle’i vastu tõstis nad liigas lausa teisele kohale!

Siis aga läks raskeks ja reaalsus jõudis kohale, kui järgmised kuus mängu võeti vaid kolm punkti ja löödi üks värav. Oktoobri lõpus langeti 11ndale kohale, aga muretsemiseks polnud põhjust. “Kuigi me tegime väärika alguse, siis me võtame asja väga tagasihoidlikult. Me ei tohiks võtta erilisi hetki tavalisena – kõik, mis oleme korda saatnd, on olnud erakordne ning me ei tohi sellesse suhtuda kui iseenesestmõistetavasse,” ütles Wagner läinud hooajal.

Tugev meeskonnavaim ning usk iseendasse tõid neile võimsa skalbi, kui Manchester Unitedi peatreener Jose Mourinho tegi meedias enda mängijaid maha. Kõik seetõttu, et nad kaotasid Huddersfieldile. “Meid kutsutakse Terjeriteks (the Terriers – toim.) ja see suhtumine on kandunud üle ka meie jalgpalli, kus püüame olla agressiivsed. Terve tiim, terve klubi on väsimatult koos töötanud ja klubi edasi viinud,” selgitas sakslane tagamaid.

Sel hooajal aga ennustatakse Terjerite imeloo kurvemat peatükki, kui jalgpallianalüütikud näevad neid kui üht kolmest tiimist, kes järgmisel hooajal mängivad esiliigas. Aga kui vaadata Wagneri käekirja Huddersfieldis, siis üks on nende juures kindel, et kõik on võimalik. “Kui mängisime Liverpooli vastu, siis arvasin, et meil oli võimalus. Kuigi väike, aga siiski võimalus. Kui mul poleks sellist mõtteviisi, siis me poleks Premier League’i jõudnudki,” täheldas ta, et vastasest hoolimata on tegemist tiimiga, kes usub lõpuni ning keda alahinnata ei tohi.

scroll to top