fbpx
Close

Draama Tallinna Kalevis: koondatud tegevjuht, andekaim noortegrupp ähvardab lahkuda (lisatud Lindpere kommentaar)

Avatar

Foto: Siim Semiskar

Eesti meistriliigas mängiv  Tallinna Kalev vallandas enne Premium Liiga hooaja algust oma tegevjuhi Sigrid Karpova.

Tallinna Kalevi spordidirektor Joel Lindpere vahetas Kalevi ühe parima aastakäigu, 2002. a sündinud noorte vutigrupil peatreenerit ning seepeale pidi terve grupp ära minema, sõnas Jalgpall24.ee-le üks lapsevanem. Tegemist on mängijatega, kelles nähti mõne aasta pärast esindustiimi pallureid.

Uueks treeneriks pidi saama endine koondislane Liivo Leetma ning lapsevanemate survel pidi Lindpere oma otsuse tühistama. Nimelt ähvardasid lapsevanemad viia oma võsukesi teiste klubide noortetiimidesse, mis tähendanuks Kalevi tulevikuplaanidele meeletut põntsu.

Tegevjuht Karpova määrati ametisse 2013. aasta septembris, kes oli varasemalt olnud nii Andres Operi jalgpallikooli ja FC Flora tegevjuht. Allika andmetel vallandas Lindpere tegevjuhi omavaheliste erimeelsuste tõttu.

Lindpere kommentaar:

Joel Lindpere andis Jalgpall24.ee-le mõista, et mitte kedagi pole vallandatud. Samuti kinnitas ta, et pole teinud säärast otsust, mis pannuks noorpallurite lapsevanemaid jalgadega hääletama ehk klubist lahkuma. Lindpere sõnas, et teda ega klubi pole ähvardatud ning lisainfo saamiseks soovitati pöörduda politsei poole. Või et Jalgpall24.ee küsiks kommentaari ja infot klubi presidendilt Ragnar Klavanilt.

Klubi käekäigu ja tuleviku kohta ütles endine Eesti koondislane, et Tallinna Kalevis toimub väga palju muutusi ning tulevikus muutub klubi silmnähtavalt ehk jäi õhku, kas erinevad fundamentaalsed muudatused tähendavadki sääraseid seiklusi klubis, kus tegevjuht koondatakse (ametlikult), mis on iseenesest absurdne: tegevjuhi koha koondamisel pole klubis isegi tegevjuhi rolli kellelegi edasi anda.

Treeneri vahetus, KTM-reegel ja murelikud lapsevanemad

Tallinna Kalev nimetas oma andekaimate grupi ehk 2002-2003 aastakäigu noorte peatreeneriks Liivo Leetma ja senise peatreeneri Atko Väikmeri tagandati abitreeneriks, mispeale lapsed hakkasid minema teistesse klubidesse ja sellest tõusis päris suur tüli. Lapsevanemate survel taastati endine olukord, kusjuures osad lapsevanemad ei ole ikka veendunud, kas ikka tahavad Kalevis jätkata. See rühm on aga üks oluline lüli, kuna Premium liigas olev KTM-reegel ehk klubis treenitud mängija reegel ja just nendest poistest võiks tulla klubi KTMid, ütles anonüümsust palunud lapsevanem.

 

KTM on mängija, kes olenemata vanusest, rahvusest ja kodakondsusest, alates hooaja alguses, mil ta sai 12-aastaseks kuni hooaja lõpuni, mil ta sai 23-aastaseks, on mänginud klubi eest või on olnud klubisse registreeritud vähemalt kolm hooaega.

Samuti loetakse “klubis treenitud mängijaks” mängijat, kes on mistahes vanuses olnud klubisse registreeritud ja klubi võistkonda üles antud vähemalt seitse (7) hooaega, mis ei pea olema järjestikused.

 

 

 

 

 

scroll to top