fbpx
Close

Middlesbrough’ fännide mälestused Tarmo Kingist: ebastabiilsus, imeline vasak jalg ning pallur, kes äratas fännides lootuskiire

Avatar

Tarmo Kink (vasakul). Foto: AP/Scanpix

Tarmo Kink on üks Eesti koondislastest, kes on saanud oma võimaluse Inglismaa klubijalgpallis. 2010-2012 aastatel Middlesbrough vormi kandnud ääreründaja pole klubi fännidelt siiani meelest läinud, skoorides imeväravad Crystal Palace’i ja Burnley vastu. Praegu esiliigas mängiv klubi jõudis mõni hooaeg tagasi taas kõrgliigasse, kuid lend jäi üürikeseks ning järgmisel hooajal oldi taas tagasi madamal tasemel. Jalgpall24 uuris klubi poolehoidjatelt, mida nad Eesti koondise eest 83 mängu kirja saanud pallurist mäletavad ning mis tundeid karismaatiline mängumees neis tekitada jõudis.

Oli neid, kes kritiseerisid Kinki, kuna tema tase polnud piisav säärase klubi jaoks. Mitmel korral tuli välja, et vasakujalgne äär jäi oma oskuste mõttes piiratuks, kuigi tema vasak jalg oli tõeliselt hea. “Unustasin sootuks, et ta meie leeris mängis – tal oli imeline vasak jalg, kuid Inglismaal polnud ta miskit erilist,” ütles üks poolehoidja.

Mõni võrdles teda isegi peata kanaga, kuid sellest hoolimata skooris ta mõne ilusa värava. Üks fänn nimega Ian Keane aga mainis ära Tarmo eksklubi Györi ETO kui kääbusklubi, millest keegi polnud kuulnud. “Ta oli justkui mängija kuskilt minevikuajastust, kes tuli Euroopa kääbusklubist, millest keegi polnud kuulnudki. Ta oli säärane mängija, keda tahad kaotusseisus olles näha vahetusmeestepingilt püsti tõusmas ja mängu sekkumas. Samahästi võis ta otsustaval hetkel lüüa palli staadionilt välja jõkke või tabada 30 meetrilt ristnurka. Mäletan teda veel eredalt ja sellist tüüpi pallurid teevad jalgpalli veidi põnevamaks,” kirjeldas Keane.

Samuti mainiti ära, et temas peitus hea löögivõime, kuid tagasi töötas liiga vähe ning töövõime polnud piisav, kuigi oli kahju teda lahkumas näha. Üks poolehoidja kinnitas, et Taki on siiski fännide silmis heas nimekirjas, kuna skooris mitmeid imeväravaid, ent ebastabiilsus sai talle Inglismaal saatuslikuks.

Kriitikat sai ka peatreener Gordon Strachan, kes eestlast liiga vähe mängitas. “Ta sai liiga vähe mänge algkoosseisus… kui nägid teda vahetusmeestepingilt tulemas, siis teadsid, et temas peitub see võime üllatada ja skoorida ükskõik kuskohast, sütitades usku kaotavaid fänne,” sõnas AJ Lancaster.

Üllatav seos on Kingil Middlesbrough kohaliku toiduga. Nimelt seostasid fännid teda Parmoga, mis on piirkonnas populaarne kiirtoit ehk paneeritud kotlet Cheddari juustu ning valge kastmega.  Fännid ei pea aga Parmot väga maitsvaks toiduks, kuigi tegemist on tõelise kohaliku pärandiga.

scroll to top