Värske peatreener Arteta Arsenali võidule tüürida ei suutnud, Chelsea astus täielikult ämbrisse

Ralph Hasenhüttl. Foto: Imago/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 19. vooru mängudes sai neljapäeval vägeva võidu kirja Southampton, kui võõrsil mängiti üle Londoni Chelsea. Evertoni etteotsa asunud Carlo Ancelotti aitas omad samuti võidule, kuid Mikel Arteta endise koduklubi Londoni Arsenali peatreenerina ei saanud soovitud debüüti tehtud.

Kahes viimases matšis võiduta jäänud (Manchester Cityle 0:3 kaotus ja Evertoni vastu 0:0 viik) Arsenal ei saanud nüüdki võõrsil Bournemouthi vastu head algust, sest 35. minutil viis Dan Gosling kodumeeskonna juhtima. 64. minutil siiski Pierre-Emerick Aubameyangi poolt vastus tuli, aga rohkem väravaid kumbki pool enam ei löönud.

Linnarivaal Chelsea võttis vastu Southamptoni, aga põles täielikult läbi. Eelmises voorus Tottenham Hotspuri seljatanud Sinised jäid nüüd 31. minutil kaotusseisu, mil Southamptoni eest sai värava kirja Michael Obafemi. Chelsea hoidis vastast surve all ja mitmel korral oldi ka viigiväravale lähedal, aga 73. minutil lõpetas Nathan Redmond need lootused lõplikult ning Ralph Hasenhüttli hoolealused teenisid magusa võidu.

Chelsea püsib liigatabelis neljandal kohal 32 punktiga, Arsenal paikneb 11. kohal 24 punktiga. Southampton on 14. ja Bournemouth 16. positsioonil vastavalt 21 ja 20 punktiga.

Tottenham Hotspur – Brighton & Hove Albion 2:1

Aston Villa – Norwich City 1:0

Bournemouth – Arsenal 1:1

Chelsea – Southampton 0:2

Crystal Palace – West Ham United 2:1

Everton – Burnley 1:0

Sheffield United – Watford 1:1