Vahetusmängijad murdsid Tottenhami ja viisid Juventuse veerandfinaali

Chiellini-Dybala-Pjanic derbivõitu tähistamas. Foto: AFP/Scanpix

Juventus läks Tottenhami vastu kolme keskkaitsjaga, kellest Andrea Barzagli mängis paremkaitses. 36-aastane ülikogenud itaallane tegi Spursi vasakäärele Son Heung-Minile mitu korda liiga, astudes ka korealase põlvele. See väärinuks vähemalt kollast kaarti, kuid kohtunik olukorda ei näinud.

Lõpuks tegi Son ikkagi ära ja viis Tottenhami juhtima. Wembley juubeldas, laul lasti lahti ja õhus oli veerandfinaali hõngu.

Jah, oligi. Aga Juventuse jaoks, kui peatreener Massimiliano Allegri tegi suurepärase vahetuse. Keskkaitsja Medhi Benatia asemel tuli mängu päästma paremkaitsja Stephan Lichtstener. Ja kuidas veel! Tema rünnak algatas Juventuse viigivärava ja Itaalia meistrid said mänguhoo sisse.

Kolm minutit hiljem suutis Gonzalo Higuain tekitada ruumi ründekaaslasele Paulo Dybalale, kes kasutas Spursi kõrget kaitseliini ära, jooksis kaitsjatest kiiremini ning skooris. 2:1 ja Tottenhami ilus unistus veerandfinaalist oligi hääbumas. Kolme minutiga pandi asjad paika.

Tottenham küll proovis ja proovis, ent Juve kaljukindel kaitse pidas ja korralikult. Harry Kane sai küll korra peaga posti suunatud, ent tegelikult ei tohtinuks löök lugedagi, sest inglane oli suluseisus.