United ja Arsenal kaotasid eduseisust, Wolverhampton päästis Inglismaa au

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: Reuters/Scanpix

Neljapäeval toimunud Euroopa liiga mängudes ei suutnud ükski Inglismaa klubi võitu kirja saada. Kõige paremini läks Wolverhampton Wanderersil, kes sai võõrsil viigipunkti kätte.

Manchester United läks Kasahstani sealse tippklubi Astanaga mängima sisuliselt kõigi põhimeesteta. Neist üks, Jesse Lingard, oli siiski kaasas ja viis omad ka kümnendal minutil Luke Shaw’ söödust juhtima. Dmitri Šomko viigistas 55. minutil seisu ning Unitedi 19-aastase kaitsemängija Di’Shon Bernardi omavärav andis kodumeeskonnale ikkagi 2:1 võidu. Teises kohtumises tegi AZ Alkmaar 2:2 viigi Belgradi Partizaniga. United on alagrupiliider kümne punktiga ja AZ järgneb üheksa punktiga. Kuna Partizanil on kirjas viis ja Astanal kolm silma, siis üks voor enne alagrupiturniiri lõppu on United ja AZ taganud pääsu turniiri 32 parima meeskonna sekka.

Koduplatsil olnud Londoni Arsenal haaras Frankfurdi EIntrachti vastu avapoolaja esimesel üleminutil Pierre-Emerick Aubameyangi tabamusest eduseisu, kuid jaapanlasest keskväljamehe Daichi Kamada kahe värava toel läksid külalised 64. minutiks 2:1 ette ja võitsid sama skooriga ka mängu. Teises alagrupis toimunud matšis tegid Vitoria de Guimaraes ja Standard Liege 1:1 viigi. Guimaraes play-offi enam pääseda ei saa, sest neil on viie vooruga kaks punkti kirjas. Arsenalil on kümme, Frankfurdil üheksa ja Liege’il seitse silma ning seega on mainitud kolmik viimases voorus edasipääsu noolimas.

Braga meeskond võõrustas Wolverhampton Wanderersi ja juba kuuendal minutil aitas Andre Horta võõrustajad ka juhtima. Raul Jimeneze, Matt Doherty ja Adama Traore väravatest pääses Wolverhampton 35. minutiks omakorda 3:1 ette, kuid lõppsõna jäi võõrustajatele. Portugallasest ründaja Paulinho vähendas kaotusseisu 65. minutil minimaalseks ja 70. minutil vormistas 3:3 lõppskoori Fransergio Fransergio nimeline mees. Istanbuli Besiktas alistas teises mängus 2:1 Bratislava Slovani. Braga on alagrupiliider 11 punktiga ja Wolverhamptonil on kirjas kümme silma. Mõlemad on sellega edasipääsu kindlustanud. Slovan on kogunud neli ja Besiktas kolm punkti.