fbpx
Close

ÜLDINE PAHAMEEL: Premier League’ klubide peatreenerid survestavad liigat üleminekuakna osas

Avatar

Alexis Sanchez ja Paul Pogba. Foto: Reuters/Scanpix

Premier League’is sulgub üleminekuaken enne esimest vooru, mis väldib pallurite liikumist liiga esimeste voorude ajal, tekitades justkui stabiilsust ja meelekindlust peatreenerite leeris. Kõik on mõistetav, kui kogu Euroopa võtnuks säärase muudatuse üheskoos vastu, ent ainsa suurliigana üleminekuakna poliitikat muutes lõigati sügavale näppu ning juhendajad on hoopis närvilised: teiste liigade klubid saavad nende mängumehi jätkuvalt soetada, kuid asendust enam tuua ei saa ning tuleb oodata talvise üleminekuakna avamiseni.

Olukord on ärritanud Tottenhami peatreenerit Mauricio Pochettinot, kes on muudatust avalikult kritiseerinud ning viimane rahulolematu on Leicesteri loots Brendan Rodgers, kes seadis reegli mõttekuse kahtluse alla. “Ma ei saa aru, miks inimesed tahavad, et  aken sulguks enne hooaja algust. Sa võid oma tippmängijast ikkagi ilma jääda ning klubid keskenduvad selle vältimisele. Sellest hoolimata võivad järelejäänud nädalad olla väga pingelised, sest mängumees võib tahta lahkuda. Kui kõikides liigades oleks ühtne reegel, oleks kõik palju parem,” selgitas põhja-iirlane väljaandele Telegraph.

Klubid panevad muudatuse hääletusele 12. septembril, kui liiga juhtkond kohtub tiimide esindajatega. Otsuse jõustumieks on vaja enamuse häält ehk vähemalt 11 poolthäält kahekümnest.

scroll to top