fbpx
Close

UEFA vaatas skandaalse videokorduse abil PSG vastu antud penalti üle

Avatar

Diogo Dalot (vasakul). Foto: SIPA/Scanpix

Meistrite liiga kaheksandikfinaali saatuse otsustanud penalti on tekitanud meedias palju kära ning loonud arutelusid, kas mitte kohtunik Damir Skomina ei teinud PSG-le selle otsusega liiga. Nüüd on UEFA olukorda analüüsinud teinud omapoolse selgituse.

Meenutades olukorda, siis Manchester Unitedi paremkaitsja Diogo Dalot’ pealelöök tabas PSG keskkaitsja Presnel Kimpembe keha lähedal olnud kätt. Peale löönud portugallane apelleeris käega mängule ning peakohtunik läkski olukorda vaatama. Olles määruste rikkumises veendunud, sai United 11-meetri karistuslöögi, mille Marcus Rashford ka realiseeris ja Unitedi veerandfinaali viis.

“Pärast korduses nähtut otsustas kohtunik, et palli lend algas kaitsja suhtes piisavalt kaugelt ehk löök tema suunas ei tulnud talle ootamatult. Kaitsja käsi polnud keha ligidal, mis tegi kaitsja keha suuremaks ning sellest tulenevalt muutis pall ka suunda. Seetõttu määras kohtunik penalti,” seisis pressiteates.

Jaanuarikuus andis UEFA kohtunike esimees Roberto Rosetti vilemeestele mõista, et kui kaitsja teeb end palli blokeerimise eesmärgil suuremaks, siis see pole aus. Just nii tegi Kimpembe oma käega ning Rosetti toetas Skomina otsust.

scroll to top