fbpx
Close

STATISTIKAPOMM: Meistrite liiga finaalis mängivad Premier League’i klubid!

Avatar

Meistrite liiga trofee. Foto: EPA/Scanpix

Varsti-varsti saame teada, kes mängivad Meistrite liiga veerandfinaalides omavahel ning kes läheks kellega poolfinaalis kokku. Võistlustules on alles neli Premier League’i, üks La Liga, üks Serie A, üks Liga NOS ja üks Eredivisie tiim. Kõik võivad kõigiga kokku minna ning kõikjal võib suuri üllatusi juhtuda (jah, ma mõtlen teid, Ajax ning ka teid, Manchester United), aga kes on praegusel hetkel favoriitideks?

Väljaanne 538 on võtnud endale eesmärgiks lahata Euroopa võimsaimat võistlussarja statistika abil ning on kokku pannud pingerea, mille tipust leiame kaks Premier League’i klubi. Nagu ka liigatabelis, on nad samas järjekorras ka Meistrite liiga edetabelis.

Man City poolfinaali jõudmine on 74 % tõenäosusega, Liverpool 67 %. Kohe tema kannul aga Barcelona 65 %. Kui neid kolme omavahel kokku ei loosita, näeme suure tõenäosusega neid ka poolfinaalis. Tottenham ja Manchester United on oma tugevuse poolest üleeel- ja eelviimane, ent luuavarrest võib alati pauku tulla.

See, et City finaali jõuab, on peaaegu 50 % tõenäosusega, Liverpool 41 %. Barcelona 38 % ning tükk tühja maad hiljem leiame neljandalt tabelirealt Juventuse.

Võib öelda, et 538 andmetel oli Liverpool Müncheni Bayernist veidi tugevam, Juventus Atleticost üle ning Tottenham tiba võimsam Dortmundist. Võib järeldada, et tegelikult ei olnud nende paaride võitjad üllatavad.

Aga kaks tiimi hüppasid üle oma varju. Ei, isegi mitte Porto, kes oli AS Romast tegelikult tugevam, aga tasub mainida, et Unitedi ja PSG käärid olid suuremad kui Ajaxi ja Real Madridi omad…

Foto: kuvatõmmis
scroll to top