Staariderohke PSG ei suutnud Belgia klubi üle mängida; City, Liverpool ja Madridi Real pidid võidu nimel ränka vaeva nägema

Jordan Henderson ja Jürgen Klopp. Foto: AFP/Scanpix

UEFA Meistrite liiga alagrupiturniiri avavooru viimased, kolmapäeval toimunud mängud pakkusid mitmeid intrigeerivaid heitlusi. Raske võidu said kirja Liverpool ja Madridi Real ning hoolimata lõpptulemusest polnud kuigi lihtne õhtu ka Manchester Cityl. Üllatuslikult ei suutnud kolme punkti võtta suvel Lionel Messiga oma ridu tugevdanud Pariisi Saint-Germain.

Liverpool haaras üle pika aja taas Meistrite liigasse pääsenud Milani vastu juba üheksandal minutil eduseisu, kui omavärav läks Fikayo Tomori nimele. 14. minutil oli Mohamed Salah’l võimalus penaltist eduseisu suurendada, aga egiptlane eksis sellel. Poolajaks oli hoopis Milan ette pääsenud Ante Rebici 42. ja Brahim Diaze 44. minuti tabamustest. Kodumeeskond polnud sellega veel murtud, sest 49. minutil viigistas Salah seisu ja Jordan Hendersoni 69. minuti värav otsustas võitja.

Manchester City võõrustas RB Leipzigit ja kaitsemängija Nathan Ake 16. minuti väravast pääseti juhtima. Nordi Mukiele 28. minuti omaväravast oli seis 2:0, kuid Christopher Nkunku vähendas 42. minutil Leipzigi kaotusseisu. Avapoolaja lisaminutitel viis Ryad Mahrez omad 3:1 ette, aga 51. minutil oli jällegi Nkunku täpne. City suvine suurtäiendus Jack Grealish lõi kodumeeskonna neljanda tabamuse ja tundus, et 67. minutiks on ka viis värav olemas, ent Ferran Torrese tabamuse ei jäänud videokohtuniku otsuse läbi jõusse. Leipzig pingutas edasi ja kuus minutit hiljem oligi seis 4:3 ning Nkunkul kübaratrikk kirjas. City poolelt võttis pingeid jällegi maha Joao Cancelo värav ja 85. minutil otsustas Gabriel Jesus lõplikult mängu ära.

Vägeva ründeliiniga, kuhu kuulusid Lionel Messi, Neymar ja Kylian Mbappe, Pariisi Saint-Germain piirdus võõral väljakul belglaste Crub Brugge vastu kõigest viigiga. Ander Herrera viis küll PSG 15. minutil juhtima, aga poolkaitsja Hans Vanaken viigistas 27. minutil seisu, mis jäi ühtlasi kohtumise viimaseks väravaks. Madridi Real heitles omakorda võõrsil Milano Interiga ning brasiillasest 20-aastase ründemehe Rodrygo 89. minuti tabamusest teeniti raske 1:0 võit.