fbpx
Close

Solskjaer imemängust: me teemegi selliseid asju, sest oleme Manchester United

Avatar

Ole Gunnar Solskjaer. Foto: AFP/Scanpix

Pea kõik Inglismaa spordiväljaanded pühendasid oma esikaane eilsele imemängule, kui Manchester United tuli Meistrite liiga kaheksandikfinaali avakohtumises saadud 0:2 kaotusseisust välja ja edenes PSG vastu veerandfinaali. Hullumeelne saavutus niitis jalust ka peaarhitekti Ole Gunnar Solskjaeri, kes andis mõista, et see on tema treenerikarjääri võimsaim õhtu.

Kui mängu eel ei uskunud edasipääsu ka võimsaimad fännid, siis Solskjaer tõestas, et selles klubis on kõik võimalik. “See on Meistrite liiga ja siin juhtuvadki sellised asjad. Siin klubis juhtubki selliseid asju, need on asjad, mida me teeme, sest oleme Manchester United,” ütles norralane, kes on end kurikuulsa 1999. aasta finaalis löödud väravaga ajalukku mänginud.

Üle viie aasta taas veerandfinaali jõudnud United saab oma vastase teada 15. märtsil. “Me võime selles sarjas lõpuni minna. Hetkel peame loosi ära ootama ja siis võtma üks mäng korraga. See oli tüüpiline Unitedi õhtu – meil oli mänguplaan ning eneseusk, mis läks nii nagu lootsime. Kõik võivad enda üle meeletult uhked olla,” kiitis ta hoolealuseid. Kuidas saaks teisiti?

Norralane selgitas taktikalisi tagamaid. “Algus oli oivaline, kuid me ei lootnud avaväravat lüüa nii varakult. See tabamus tegi mängu lahtiseks ja me tahtsime palju väravaid. Teadsime, et peame kannatama, kaitstes Kylian Mbappe ja Angel di Maria vastu. Teadsime, et kui jätame neile ruumi, siis saame kindlalt surma,” ei hakanud peatreener asja ilustama.

scroll to top