fbpx
Close

Sõda rassismi vastu kogub hoogu: Liverpooli ja Tottenhami vastasseis võib lõpuvilet mitte kuulda

Avatar

Sadio Mane (keskel). Foto: Reuters/Scanpix

Probleem rassismiga on jalgpallis olnud aastakümneid, ent sel hooajal on olukord muutunud teravamaks kui eelnevatel aastatel. Algas see kõik Itaaliast, kui Milano Interi fännid kostitasid Napoli kaitsjat Kalidou Koulibalyd rassistlikke väljenditega, ajades senegallase endast välja ning tekitades skandaali, mis päädis karistustega.

Pärast mitmeid intsidente Manchester City ääreründaja Raheem Sterlinguga on Premier League’i peatreenerid andnud selge sõnumi, et rassismil pole jalgpallis kohta ning juhendajad on valmis võtma kasutusele ekstreemsed meetmed.

Nädalavahetusel kohtub Liverpool Tottenhamiga ning suur matš toob telerite ette miljoneid inimesi. Punasärkide loots Jürgen Klopp andis mõista, et on valmis oma meeskonna väljakult ära tooma, kui tribüünilt tuleb rassistlikku diskrimineerimist, sama on öelnud ka Spursi peatreener Mauricio Pochettino.

“Kui terve sektor käitub nii, siis ma viin oma tiimi riietusruumi. Kui aga mõni idioot, siis mitte – me ei saa üksikutele nii palju võimu anda. Samas loodan, et kohtunikud sekkuvad ning langetavad ise otsuse, sest kui me lahkume, saame tabelisse kaotuse kirja,” selgitas sakslane Sky Sportsile.

scroll to top