fbpx
Close

Premier League’i õhuvõitluste kuningas hoiatas videokorduste kasutuselevõtu eest

Avatar

Harry Maguire. Foto: SIPA/Scanpix

Inglismaa koondise keskkaitsja Harry Maguire kiitis videokorduste rakendamise ideed, ent tõi välja, et sellega kaasnevad ka võimalikud puudujäägid. Leicesteri mängumees on mures just seetõttu, et VAR-i olemasolu võib duellide osakaalu märkimisväärselt vähendada, kus tema on liiga parim – nimelt on ta võitnud lausa 78.2 % õhuvõitlustest.

Järgmisel hooajal Premier League’i tulev lahendus on leidnud pigem poolt- kui vastuväiteid ning seda arvab ka Maguire. “Arvan, et mängupilti peaks füüsiline kontakt jääma, sest kui sa ei müksa vastast, siis sa pole tal piisavalt lähedal. Väike tõuge või müks ei tohiks päädida penaltiga, aga mingid lollused, kus kelleltki kaelast kinni krabatakse, need on muidugi penaltiväärilised olukorrad,” selgitas ta.

“Eks lõppude lõpuks hakkavad kohtunikud otsustama, mis on pehme ja mis ei ole, aga ma ei usu, et kontakti saaks täielikult nullida. Muidu ei saaks kaitstagi, sest kaitsmine ongi selline, kus oled tihedalt vastase küljes ning üritad oma jõudu rakendada,” lisas kaitsja Sky Sportsile.

scroll to top