fbpx
Close

Pisarates Messi oma viimasel Barcelona pressikonverentsil: andsin endast kõik, aga mulle ei antud võimalust klubisse jääda

Avatar

Lionel Messi (paremal). Foto: Reuters/Scanpix

Kümnel korral Hispaania meistriks tulnud ja neljal korral Meistrite liiga võitnud Lionel Messi lahkus Barcelonast. Kõlab uskumatult, kuid ometi on see tõsi ning argentiinlane kritiseeris oma viimasel pressikonverentsil klubi juhtkonda.

“Kuuldus, nagu ma oleks küsinud 30% võrra rohkem palka, on vale. Pakkusin välja, et mu lepingut 50% võrra kahandada ja seejärel ei küsinud nad minult enam midagi. Nagu president [Joan Laporta] ütles, on klubil suur võlg ja nad ei saa seda teha, pole võimalik [klubisse jääda]. Nii jätkates muudaks see kõik veelgi keerulisemaks. Pean keskenduma oma karjäärile ja mida nüüdsest tegema hakata. Tegin kõik endast oleneva ja see polnud võimalik,” rääkis Messi pühapäeval toimunud pressikonverentsil.

“Oleksin soovinud võita veel mõned Meistrite liiga tiitlid – poolfinaal Liverpooli vastu, poolfinaal Chelsea vastu koos Pep Guardiolaga,” lisas Messi, kui küsiti, kas tal on oma senise vägeva karjääri osas ka mingeid kahetsusi. “Mingeid kahetsusi mul pole. Andsin alati endast kõik, aga meil oli generatsioon, kellega oleksime võinud veel kolm Meistrite liiga tiitlit võita.”

Pole midagi imestada, et enamike Euroopa tippklubidega on Messit nüüd seostama hakatud. Kõlavamalt on läbi käinud Manchester City, Milano Inter ja Torino Juventus, aga ka Ameerika Ühendriikide kõrgliiga MLS pole välistatud.

Mõnes mõttes oodatult on Messi allkirja kõige agaramalt asunud noolima Prantsusmaa gigant Pariisi Saint-Germain, kelle ridadesse sellel suvel teatavasti siirdus Madridi Reali pikaaegne kapten ja keskkaitsja Sergio Ramos ning kus pallivad veel Messi endine klubikaaslane Neymar ja prantslasest ründeäss Kylian Mbappe. PSG-d ei välistanud seejuures ka Messi ise, kui ütles pressikonverentsi lõpus, et tegemist on ühe võimaliku valikuga. Hiljuti jäi Messi PSG mängumeeste Angel Di Maria, Leandro Paredese ja Marco Verrattiga ka ühise pildi peale puhkusel olles, mida ta aga kommenteeris järgmiselt: “Pilt Pariisi Saint-Germainiga oli juhus, täielikult. Olin seal oma sõpradega, otsustasime pildi teha… Nad ütlesid mulle: “Tule Pariisi!”, aga see oli kõigest nali. Olime puhkusel.”

scroll to top