fbpx
Close

Miljarditehing! AC Milan on taas omanikku vahetamas ja peatreeneriks saaks nimekas mees

Avatar

Massimiliano Allegri. Foto: AFP/Scanpix

Ajaleht La Repubblica väidab, et Elliott Management Corporation on asunud läbirääkimistesse prantslasest ärimagnaadi Bernard Arnault’ga, et müüa AC Milani jalgpalliklubi viimasele maha.

Hinnaks on väidetavalt kujunemas 960 miljonit eurot, kuid Arnault’ jaoks, kelle varandust hinnatakse 95 miljardi ligidale, poleks see summa mõistagi mingi probleem. Arnault on peamiselt tuntud mehena, kelle omandisse kuulub LVMH bränd, mille seas kuulsaim nimi Louis Vuitton.

Elliott Management on Milanis juhtivale kohale jäänud tänu klubi eelmisele presidendile Yonghoong Li’le ja eesmärk enne edasimüüki on olnud klubi finantsiliselt taas õigele rajale aidata. Kuigi head ajad Itaalia tippklubis siiski ka pole, sest vaatamata sellele, et 2016/17 hooaja eel osteti terve algkoosseisu jagu uusi mängijaid, on platseerutud edaspidi kahel korral kõigest kuuendale ja korra viiendale kohale.

Algselt olevat Milani eest küsitud 1,2 miljardit eurot, kuid seega hinda langetati ning usutakse, et suurtehing võib juba käimasoleva aasta sees teoks saada. Lisaks tahaksid uued omanikud peatreeneriks tuua viimastel aastatel Torino Juventust tüürinud Massimiliano Allegri. 52-aastane Allegri oli Milani juures ka aastatel 2010-2014. Eelmise hooaja lõppedes lahkus ta Juventuse juurest ning on hetkel tööta.

scroll to top