Manchester Cityt šokeerinud Leeds United üllatas Superliiga juttude taustal sümboolselt ka Liverpooli

Liverpooli fännid. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus esmaspäeval üks kohtumine, milles Leeds United võõrustas Liverpooli ja sai valitsevalt meistrilt hilise värava toel viigipunkti kätte.

Mullu Inglismaa esiliigas tegutsenud Leeds on viimasel ajal head minekut näidanud ning selle suurepäraseks näiteks on eelmises voorus vähemuses olles tabeliliidri Manchester City 2:1 alistamine. Liverpooliga matšis tuli poolajale minna kaotusseisus olles, sest 31. minutil olid Trent Alexander-Arnold ja Sadio Mane kombineerinud külaliste kasuks avavärava. 87. minutil sai Leeds oma tahtmise, kui Jack Harrisoni söödust pani palli võrku Diego Llorente ning Liverpool enam vastata ei suutnudki. Kaotus on Liverpoolile veelgi valusam selle poolest, et Meistrite liigast on tänavu konkurentsist välja langetud ja hetkel paiknetakse tabelis alles kuuendal kohal.

Samas ei pruugigi Liverpooli juhtkonnale Meistrite liiga enam kuigi palju korda minna. Nimelt lõi esmaspäeval jalgpallimaailma pea peale uue Superliiga loomine ning ka Liverpool oli üks nendest, kes sellele oma poolthääle andis. Lihtsustatult öeldes oleks tegemist liigaga, mis koondaks Euroopa täielikke tippklubisid ja nemad enam Meistrite liigas kaasa ei lööks. Tulnud on aga erinevaid signaale nii UEFA-lt, FIFA-lt kui ka kodustelt alaliitudelt, et taoline samm tähendaks karuteenet, sealhulgas mängijatele, keda ei lubataks enam rahvuskoondiste juurde.

Enne mängu Leedsiga olid ka Liverpooli fännid tulnud Anfieldi juurde oma pahameelt avaldama loodava Superliiga vastu. Siiani on nimekatest klubidest Pariisi Saint-Germain, Müncheni Bayern ja Dortmundi Borussia otsustanud Superliigaga mitte kaasa minna.