Manchester City mänguõhtu kujunes huvitavaks: kaks väravavahti audis, punane kaart ja võitu ei saadud

Pep Guardiola koos abitreeneri Mikel Artetaga. Foto: Imago/Scanpix

Meistrite liiga kolmapäevastes mängudes sündis mitu üllatustulemust. Manchester City jäi ootamatus kohas võiduta ning kaotuse sai kirja ka Madridi Atletico. Tottenham Hotspur ja Madridi Real võtsid aga kindla võidu, lüües vastavalalt neli ja kuus väravat.

City sai igati ideaalse alguse, kui seitsmendal minutil avas Raheem Sterling Atalanta vastu skoori. Penaltit ei suutnud ära realiseerida aga Gabriel Jesus ja teisel poolajal hakkas Inglismaa valitseval meistril kõik allamäge minema. 49. minutil leidis Alejandro Gomez suurepärase tsenderdusega värava eest üles Mario Pašalici ja seis oli 1:1. Viigiline skoor püsis 81. minutini, mil poolajal esikinda Edersoni välja vahetanud Claudio Bravo tegi viimase mehena trahvikastist väljaspool punase kaardi väärilise vea ja sellega oli City jäänud kahest väravavahist ilma. Nii vahetatigi Ryad Mahrez puhkama, kelle asemele tuli Kyle Walker ja Inglismaa koondislane võttis viimaseks üheksaks ja seitsmeks üleminutiks ise väravas koha sisse. Pep Guardiola hoolealused tegutsesid ülejäänud aja aga targalt ja kohtumine veeretati viiki ära.

C-alagrupi teises matšis mängisid Zagrebi Dinamo ja Donetski Šahtar 3:3 viiki. Seega ei õnnestunud Cityl veel edasipääsu 16 parima hulka ära kindlustada, aga neil on kirjas 10 punkti, järgnevad Šahtar ja Dinamo võrdselt viie silmaga ning Atalantal on ette näidata üks punkt.

Tottenham ei jätnud samal ajal midagi juhuse hooleks ja esimeses mängus Belgradi Crvena Zvezda üle 5:0 võidu võtnud Londoni klubi oli nüüdki ülesannete kõrgusel. Giovanni Lo Celso 34. minuti tabamusest oldi poolajaks 1:0 ees ning Heung-Min Soni ja Christian Erikseni väravatest vormistati 4:0 võit.

Edasipääsu kindlustas B-alagrupis hiljuti peatreener Niko Kovaci vallandanud Müncheni Bayern, kui Robert Lewandowski ja Ivar Perišic vedasid omad 2:0 võidule Piraeuse Olympiakose vastu. 12 punkti kogunud Bayernile järgneb Tottenham seitsme punktiga. Crvena Zvezdal on kirjas kolm ja Olympiakosel üks punkt.

Madridi Real – Istanbuli Galatasaray 6:0

Paris Saint-Germain – Club Brugge 1:0

Belgradi Crvena Zvezda – Tottenham Hotspur 0:4

Atalanta – Manchester City 1:1

Zagrebi Dinamo – Donetski Šahtar 3:3

Leverkuseni Bayer – Madridi Atletico 2:1

Müncheni Bayern – Piraeuse Olympiakos 2:0

Moskva Lokomotiv – Torino Juventus 1:2