Liverpool küttis lähirivaalile Leicesterile sauna ja astus suure sammu meistritiitli suunas

Liverpooli fännid. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 19. vooru põnevaimas lahingus olid neljapäeval vastamisi tabeli tipud Liverpool ja Leicester City. Loetud päevad tagasi FIFA klubide MM-tiitli võitnud Liverpool ei jätnud nüüd Premier League’is vastasele mingit varianti ja võttis kindla 4:0 võidu.

Liverpoolil tekkis juba avaminutitel mitmeid häid momente, kuid Sadio Mane ja Mohamed Salah ei suutnud üllatuslikult skoori teha. Avavärav sündis 31. minutil, mil Trent Alexander-Arnold andis hea tsenderduse ning Roberto Firmino suunas palli võrku. Võõrustajad püsisid 71. minutini mängus, misjärel mängis Caglar Söyüncü trahvikastis palli käega ja James Milner viis omad penaltist 2:0 ette. Peagi lisas ühe tabamuse veel Firmino ja lõppskoori vormistas Alexander-Arnold tugevast ning täpsest kauglöögist.

Päeva eelviimases mängus alistas Manchester United koduplatsil 4:1 Newcastle Unitedi. Kuigi Matthew Longstaff viis külalised 17. minutil juhtima, vastasid poolajaks Unitedi poolelt Anthony Martial, Mason Greenwood ja Marcus Rashford. 51. minutil sai Martial teisegi tabamuse kirja ning see värav jäi matši viimaseks.

Liverpool on liigatabeli tipus 52 punktiga ning Leicesteril on kirjas 39 punkti. Seoses klubide MM-iga on Liverpoolil veel üks mäng varuks (West Ham Unitedi vastu) ja kui reedel peaks Manchester City võitma Wolverhampton Wanderersi, lükatakse Leicester kolmandaks. Manchester United hoiab 28 punktiga seitsmendat kohta ja Newcastle United paikneb kümnendal positsioonil 25 punktiga.