Liiga uustulnukas tõi Newcastle’i maa peale tagasi

Aston Villa. Foto: SIPA/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 13. vooru viimases mängus võõrustas esmaspäeval tänavusest hooajast taas Premier League’is tegutsev Aston Villa tabeli 13. meeskonda Newcastle Unitedit ning võidupunktid saaki ka kätte.

Iirlasest poolkaitsja Conor Hourihane avas Aston Villa poolelt 32. minutil skoori, kui trahvikasti lähistelt oli kasutada karistuslöök ning see maandus Newcastle’i väravavahi Martin Dubravka selja taha. Kõigest neli minutit hiljem oli taas pall võrgus – umbes samast kohast, nagu eelneva tabamuse puhul, teenis Aston Villa uuesti karistuslöögi, mille saatis Hourihane värava alla ja hollandlasest poolkaitsja Anwar El-Ghazi suunas tugeva löögiga paarilt meetrilt mänguvahendi postide vahele.

Viimasest viiest mängust vaid ühe kaotuse saanud – 19. oktoobril 0:1 Londoni Chelsea vastu – ja selle seeria sees ka Manchester Unitedi 1:0 alistanud Newcastle ei suutnud teisel poolajal samuti Aston Villa kaitset murda ning kodumeeskond kirjutas võidu tabelisse. Nemad tõusid nii 14 punktiga 15. kohale, seni 15 punkti kogunud Newcastle langes aga 14. tabelireale.