Leicesteri tiitlilootused said Pukki pärast kerge tagasilöögi, Chelsea jäi taas võiduta

Frank Lampard. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 17. vooru laupäevastes mängudes võttis tabeliliider Liverpool oodatult kolm võidupunkti, kuid samuti esinelikusse kuuluvad Leicester City ja Londoni Chelsea rõõmustada ei saanud.

Liverpooli vastaseks oli liigas viimasel kohal paiknev Watford. Kohtumise avapoolajal tekkis külalistel mitmeid jäid võimalusi juhtima pääseda, aga Watfordi mängumehed ei saanud neis olukordades konkreetselt pallile pihta. Nii karistaski Liverpool nad 38. minutil kontrarünnakust ära, kui täpne oli Mohamed Salah. Watford oli siiski viigipunkti jahtimas ja Liverpooli pinge all hoidmas, kuid lootused kustusid lõplikult normaalaja viimasel minutil, mil Salah vormistas skooriks 2:0.

Viimased üheksa mängu võitnud Leicester City, mille seas ka üks Inglismaa liigakarika kohtumine, komistas lõpuks, kui külla oli tulnud Norwich City. 26. minutil viis Soome koondise esiründaja Teemu Pukki Norwichi juhtima, aga 38. minutil seati viigiseis tabloole, mil puurilukk Tim Krul nimele läks omavärav – nurgalöögist tulnud pallile sai Jamie Vardy pea vahele ning Kruli ebaõnnestunud tõrje järgselt maandus pall võrgus. Teisel poolajal väravaid ei löödud ja punktid läksid jagamisele.

Londoni Chelsea jäi koduplatsil aga sootuks tühjade pihkudega Bournemouthi vastu. Väravaid Sinised lüüa ei suutnudki ja ainus tabamus sündis 84. minutil, mille autoriks poolkaitsja Dan Gosling. Chelsea on nii viiest viimasest Premier League’i mängust vaid ühe suutnud võita.

Liverpool on 49 punktiga esikohal, Leicester City on teine 39 punktiga. Pühapäeval Londoni Arsenaliga vastamisi minev Manchester City hoiab 32 punktiga kolmandat kohta ja Chelsea paikneb 29 punktiga neljandal positsioonil.

Liverpool – Watford 2:0

Burnley – Newcastle United 1:0

Chelsea – Bournemouth 0:1

Leicester City – Norwich City 1:1

Sheffield United – Aston Villa 2:0

Southampton – West Ham United 0:1