fbpx
Close

Leicesteri äärekaitsja: Euroopa meistrivõistlused on mu eesmärk

Avatar

Ricardo Pereira. Foto: EPA/Scanpix

Teist hooaega Leicester City ridades palliv portugallasest äärekaitsja Ricardo Pereira kinnitas, et sooviks suvel toimuvatel Euroopa meistrivõistlustel oma kodumaad esindada.

Pereira tegi Portugali eest 2015. aastal debüüdi, aga on sellest ajast alates osutunud valituks vaid seitsmel korral ning Fernando Santose juhendatavas koondises ta seni stabiilne lüli pole olnud. Mullu toimunud maailmameistrivõistlusteks ta koondisekutse küll sai, kuigi pääses finaalturniiril platsile vaid ühes kohtumises. Endisel Porto mängumehel on Leicesteriga suurepärane hooaeg käsil, kui parasjagu paiknetakse Inglismaa kõrgliigas Liverpooli järel ja Manchester City ees teisel kohal. Pereira usub, et head esitused Premier League’is on üks võti, et EM-iks valituks osutuda, kus lisaks Portugalile kuulub alagruppi veel Prantsusmaa, Saksamaa ja üks järgnevatest koondistest: Bulgaaria, Ungari, Island, Valgevene, Gruusia, Kosovo või Põhja-Makedoonia.

“See (EM-ile pääs) on mu eesmärk hooaja algusest olnud. Pean aga siin Liecesteri eest väga hästi mängima, et saada võimalus EM-il rahvusmeeskonda aidata. Tegemist on väga keerulise alagrupiga. Seal on kolm suurt meeskonda, kuid ma ei arva, et keegi neist oleks favoriit. Mängime kõik üksteisega läbi ja olen kindel, et läheb tihedaks rebimiseks. Aga kõike võib juhtuda ja loodan, et Portugal lõpuks võidab,” rääkis Pereira Goal.com-i vahendusel.

Portugal on küll valitsev Euroopa meister, aga maailmameistritiitli võitis viimati Prantsusmaa. Pereira arvates on prantslased nüüdki favoriidid. “Küllap nii on. Polnud juhus, et nad maailmameistriks tulid. Aga Saksamaal on samuti hea võistkond. Need saavad kaks väga rasket mängu meie jaoks olema.”

scroll to top