Leicester ja Vardy panid Manchester City surve alla, aga favoriit võttis jõuga oma

Riyad Mahrez. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 18. vooru laupäevastes ülejäänud mängudes ei nähtud ühtegi viigilist tulemust. Kolm mängu lõppesid minimaalse paremusega ja päeva põnevuslahingus alistas Manchester City 3:1 Leicester City.

Valitsev meister City jäi 22. minutil kaotusseisu, kui Jamie Vardy sai vasakult äärelt kiiruse üles võetud ning inglasest ründaja tõstis palli üle vastaste väravavahi Edersoni võrku. Leicesteri endise mängumehe Ryad Mahrez meisterlikust sooritusest viigistati 30. minutil seis ja 43. minutil pärast Raheem Sterlingu poolt välja teenitud penaltit viis Ilkay Gündogan kodumeeskonna 2:1 ette. Mängu saatus otsustati 69. minutil, mil Kevin De Bruyne andis värava ette perfektse söödu ja Gabriel Jesus vormistas lõppskoori.

Turniiritabelis säilitas Leicester teise koha 39 punktiga, aga City vähendas nendega vahe nüüdseks vaid ühele punktile. West Ham Unitedi ja Liverpooli vaheline matš jäi pidamata, sest Liverpooli meeskond viibib parasjagu Kataris, kus kohtutakse FIFA klubide MM-i raames Brasiilia tiimi Flamengoga.

Manchester City – Leicester City 3:1

Aston Villa – Southampton 1:3

Bournemouth – Burnley 0:1

Brighton & Hove Albion – Sheffield United 0:1

Newcastle United – Crystal Palace 1:0

Norwich City – Wolverhampton Wanderers 1:2