fbpx
Close

Kas Tottenhami ja Manchester City suured võidud kanduvad üle ka võõrsile?

Avatar

Manchester City. Foto: AP/Scanpix

Meistrite liiga neljanda voor kolmapäevastes mängudes on Inglismaa klubidest üles astumas Tottenham Hotspur ja Manchester City. Mõlemad noolivad pealtnäha kohustuslikku võitu aga oluline faktor on võõrsilväljak, Belgradi Crvena zvezdale ja Atalantale vastavalt koduväljak.

Valitsev Inglismaa meister Manchester City on C-alagruppi seni puhaste paberitega läbimas. Donetski Šahtar alistati 3:0, Zagrebi Dinamo 2:0 ja viimati Atalanta 5:1. Kuigi Atalanta üle teenitud võit on pealtnäha veenev, siis tasub meenutada, et Itaalia klubi läks ikkagi 28. minutil Ruslan Malinovsky tabamusest juhtima ja seejärel City vastas viiega. Kui Pep Guardiola hoolealused võtavad võidu, siis kindlustatakse edasipääs 16 parima hulka. Tasub aga ära märkida, et palju on ka puudujaid, kui vigastuste tõttu jäävad eemale Rodri, David Silva, Leroy Sane, Aymeric Laporte ja Oleksandr Zinchenko. Atalanta vastu suurepärase mängu teinud Phil Foden kordusmatšis kaasa teha ei saa, sest 19-aastane keskväljamees sai viimati punase kaardi.

Üle kivide ja kändude kulgeva Tottenhami hooaeg paistab aga vaikselt rööpasse minemas. 27. oktoobril anti Liverpoolile Premier League’is tõsine lahing, kuigi kaotati 1:2. Eelmises mängus juhiti pikalt Evertoni vastu 1:0, aga vastaste ridadesse kuuluva Andre Gomesi võika vigastusega päädinud kohtumise üleminutitel Everton suutis siiski viigistada. Enne mainitud kahte mängu võttis Tottenham Meistrite liigas vastu Crvena zvezda ja purustas Serbia tippklubi skooriga 5:0. Alagrupi liidrile Müncheni Bayernile kaotati mäletatavasti 2:7, aga sellest hoolimata on ka Saksamaa meistermeeskond kriisis, kui hiljuti vallandati peatreener Niko Kovac. Kui Tottenham saaks võidu, siis Crvena zvezda jääks nelja punkti kaugusele ning Piraeuse Olympiakos, kui nemad kaotavad Bayernile, kuue punkti kaugusele. Bayerni viigi või kaotuse korral tekiks alagruppi põnevust kõvasti juurde ning ükskõik, millise stsenaariumi kohaselt, on Tottenhamil vaja kõvasti vaeva näha ka viimases kahes voorus.

Kell 22.00 algavate mängude favoriitideks peab Optibet Tottenhami ja Cityt, kelle võidukoefitsiendid on vastavalt 1,69 ja 1,51. Crvena zvezda võidu korral oleks tagasimakse 4,64 ja Atalanta puhul 5,16. Kui Crvena zvezda – Tottenham jääb viiki, siis on koefitsient 3,95 ja kui Atalanta – City matšis lähevad punktid jagamisele, on koefitsient 4,90. Kui Tottenhami eest peaks värava lööma Harry Kane, on koefitsient 1,82 ja kui City poolelt teeb skoori Sergio Agüero, on koefitsient 1,73.

scroll to top