fbpx
Close

Kaheksa aastat ootamist on läbi ehk Euroopa jalgpalli jõujooned on taastumas

Avatar

Meistrite liiga trofee. Foto: EPA/Scanpix

Manchester City, Manchester United ja Tottenham. Nad kõik on jõudnud Meistrite liiga veerandfinaali. Kaks neist veenvalt, üks neist imeliselt. Aga veerandfinaalis nad on ning nüüd oodatakse reedet, mil loositakse kolmele Inglismaa klubile veerandfinaali vastane. Vastaseks võib tulla ükskõik kes, isegi oma liigarivaal. Aga sellel pole tähtsust, sest kaheksa aastat ootamist on lõppenud.

Viimased aastad on kuulunud Hispaaniale: neli tiimi tihtipeale veerandfinaalis, võitja on ikka ja jälle Hispaaniast ning seda aastast 2014. Nüüd on Premier League’ist pääsenud veerandfinaali kolm, võib-olla neli tiimi. Liverpool teeks Inglismaa väga uhkeks, aga juba praegu on põhjust rõõmustamiseks. Kaheksa aastat pole kolm Premier League’i tiimi veerandfinaali jõudnud.

“See on Inglismaa jalgpallile suurepärane saavutus. Viimase dekaadi jooksul on Hispaania klubid kontrollinud klubivutti. See on nüüd meile hea ning Inglismaa vutile imeline,” ütles Barcelonaga kahekordseks Meistrite liiga võitjaks kroonitud Pep Guardiola pärast eilset hiigelvõitu Schalke üle. Praegu on võistlustules vaid üks Hispaania klubi ja just see Pepist Pepi teinud Barcelona. Võib-olla homme enam mitte.

 

scroll to top