fbpx
Close

Juventuse peatreeneritoolil kõikuv Andrea Pirlo: me pole täitnud ootusi, klubi ei saa olla õnnelik

Avatar

Torino Juventus. Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Valitseva Itaalia meistri Torino Juventuse hooaeg on pehmelt öeldes aia taha läinud. UEFA Meistrite liigas langeti kaheksandikfinaalis Porto vastu konkurentsist, järjekordsest Itaalia meistritiitlist pole mõtet enam rääkida ning ainus lootus üks tiitelgi kätte saada on 19. mail Itaalia karikafinaalis Atalanta alistada.

2011/12 hooajast alates üheksa järjestikust Itaalia meistritiitlit võitnud Juventus paikneb hetkel Serie A-s 66 punktiga neljandal kohal, kusjuures sama palju on punkte kogunud kolmandal tabelireal olev AC Milan, ent neil on ka mäng varuks. Püüdmatus kauguses pole Atalantagi, aga liidri Milano Interiga on vahe kärisenud juba 13 punktile viis vooru enne hooaja lõppu. Muretsemiseks on põhjust küllaga, sest viiendal kohal asub Napoli, kellel Juventusega üks mäng vähem peetud ja kahte meeskonda lahutab kolm punkti. Lisaks on 58 punkti kogunud kuues võistkond Rooma Lazio pidanud kaks mängu vähem ja seega on ka nemad Juventust teoreetiliselt ohustamas.

Pole kahtlustki, et Juventuse eemale jäämine tuleval hooajal Meistrite liigast oleks totaalne katastroof, kelle ridades pallimas ikkagi üks parimaid jalgpallureid Cristiano Ronaldo. Pole välistatud, et suvel ootab klubis ees suured muudatused. Ronaldot on mõned jutud seostanud tema endise koduklubi Manchester Unitediga ja peatreener Andrea Pirlo pole suutnud võistkonda selliselt toimima panna, nagu klubi juhtkond seda eeldas.

“See on kujunenud teistsuguseks võrreldes algsete ootustega, mis oli seatud mulle ja meeskonnale. Ma ei usu, et töötasime nii, nagu me tahtnuks. Sa õpid iga mänguga, aga pidades üldiseid ootusi silmas, siis pole ma õnnelik ja ma ei usu, et klubigi seda on,” ütles Pirlo pärast pühapäevast 1:1 viigimängu Fiorentinaga.

Juventuse spordidirektor Fabio Paratici püüdis olukorda veidi rahustada, aga temagi sõnavõtust tuli samuti ilmsiks fakt, et Meistrite liiga koht on Juventusele ainuõige. “Meistrite liigasse kvalifitseerununa on Pirlo kindlasti jätkamas. Aga ausalt öeldes me isegi ei mõtle esinelikus mitte lõpetamisest, sest meil on tohutu enesekindlus meeskonna ja peatreeneri suhtes,” rääkis Paratici.

scroll to top