fbpx
Close

JÄRELKAJA: Rashford, Solskjaer ning õnnesärgis debütant võtsid Chelsea purustamise kokku

Avatar

Daniel James. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester United purustas Premier League’i avavoorus kodukamaral Old Traffordil Chelsea lausa 4:0, kui Marcus Rashford skooris kahel ja Anthony Martial ning debütant Daniel James ühel korral. Oma debüüdid tegid veel ka maailma kalleim keskkaitsja Harry Maguire ning paremkaitsja Aaron Wan-Bissaka, kes said kohe kirja eduka nullimängu.

Maguire’i kohalolekut oli selgelt tunda nii rünnakul kui kaitses, kui tema võimas füüsis ning kindlus õhuvõitlustes lõi nii võimalusi kui elimineeris Chelsea rünnakuid. “Ta on teinud täpselt seda, mida me temast tahtsime – kohalolek nii meie kui vastaste kastis, tõsine rahulikkus ning enesekindlus palliga mängides olid näha. Ta on liider ning koos Victor Lindelöfi ja David de Geaga on nad dirigeerimas kaitseliini. On väga tähtis omada kaitseliinis tugevaid isiksusi ning Harry on üks neist,” sõnas peatreener Ole Gunnar Solskjaer Inglismaa koondislase kohta.

Mänguga jäi norralane selgelt rahule, kuigi teine poolaeg oli talle rohkem meeltmööda. “Teises pooles kaitsesime kenasti ning ründasime hästi. Võime öelda, et eduseisu haaramisel oli meil õnne, kuid poolajapausi järel rahunesime, harjusime ja mängisime suurepäraselt. Mida rohkem vormis oled, seda rohkem jõuad teha, nii lihtne see ongi. Poisid on kõvasti vaeva näinud, kuid see on alles algus – kavatseme rasket tööd edasi teha,” rääkis peatreener mängujärgses intervjuus.

Kaks väravat kõmmutanud Rashford selgitas mängustiili ning kuidas ta Martialiga kohti vahetas. “Võinuksime avapoolajal olla teravamad, ent see on avavoorus tavapärane. Teisel poolajal olime juba teravamad ning suvel tehtud konditsioonitreening kandis vilja,” võrdles ta eelmist ja praegust hooaega. “Nii mina kui Anthony võime mängida mõlemal positsioonil – nii tipuründes kui vasakul äärel ning vahetamine annab tiimile rohkem käike. Kaitsemäng läheb küll keerukaks, aga küll me paremaks muutume. Vasakul äärel peab rohkem kaitsetööd tegema,” selgitas ründaja.

Mängustiili poolest näidati kiireid kontrarünnakuid ning kasutati vastaste kaitseliini taha jäetud ruumi ära. “Mängime endi tugevustele – meil on palju pallureid, kes on kontrarünnakutes head, kuid mõnikord tegime valesid otsuseid, mistõttu läksid šansid luhta. Enamik meist on veel noormängijad ehk selle kallal vaeva nähes lähevad valikud paremaks,” oli klubi kasvandik veendunud.

Suvel Swanseast Unitediga liitunud James tuli, nägi ja skooris oma debüüdil. Värava tähistamisel oli näha waleslase joovastust ning ülimat rõõmu. “Ma arvan, et seda tunnet pole võimalik kirjeldada, sekkuda vahetusest ning skoorida debüüdil. Ma unistasin sellest. Ole ütles mulle, et nüüd on aeg platsile minna ja end nautida. Kõik, mis me tegime hooaja eel, tegime ka täna – kõrge press ning kiirelt palli tagasi võita. Hoidsime palli kenasti, isegi 3:0 ja 4:0 seisus. See tulemus paneb meid järgmiseks nädalaks üpris heasse seisu,” rõõmustas mängumees BBC-le antud usutluses.

Järgmises voorus kohtub United Wolvesiga.

scroll to top