fbpx
Close

Guardiola ülitähtsast võidust: nüüd on iga liigamäng kui finaal, Premier League’ile oli me võit hea

Avatar

Manchester City. Foto: AP/Scanpix

Manchester City ja Pep Guardiola suutsid pärast nelja omavahelist kohtumist Liverpooliga nad lõpuks alistada, kui potentsiaalses tiitlisaatust otsustavas matšis võeti koduväljakul raske 2:1 võit. Võidukas peatreener teadis, et selles mängus oli terve liigahooaeg kaalul.

“Teadsime, et kui võidame, oleme veel tiitliheitluses; kui ei, siis on kõik läbi. Ma ei mäleta, et liigahooaeg oleks nii raske – siin on nii mitu tiitlinõudlejat ja iga voor on nagu finaal,” rääkis Pep mängujärgselt.

Hetkel on vahe Liverpooliga neli, Tottenhamiga kaks ning Chelseaga kuus punkti, kui mängida on veel 17 vooru. “Austan Tottenhami, Manchester United on tulemas jõudsalt tagasi ning Chelsea ja Arsenal on uute juhendajate käe all tegemas head hooaega. Tean, et Jürgen Klopp ei nõustu minuga, aga meie võit oli Premier League’ile hea,” vihjas ta põnevuse säilimisele.

Hispaanlane tõi eraldi välja Bernardo Silva väärika esituse, kui ta tekitas Sergio Agüerole väravavõimaluse, mille City ajaloo suurim väravakütt ka realiseeris ning läbitud distantsi poolest oli Silva üleplatsimees 12,93 kilomeetriga. “Ta tegi kõike. Ta on üks väiksemaid, aga tõestas, et jalgpalli mängimiseks ei pea olema pikk või füüsilisem. Bernardo on imeline. Ma pole ammu sellist esitust näinud, ta mängis puhtalt ja kavalalt,” kiitis Pep Euroopa meistrit.

scroll to top